Gerdab.IR | گرداب

حذف فیلم‌های ضد صهیونیستی در یوتیوب

تاریخ انتشار : ۱۴ بهمن ۱۳۸۹

یوتیوب تصمیم گرفت حساب کاربری اصلی دیده‌بان رسانه‌ای فلسطین را به بهانه نقض شرایط استفاده، اما در حقیقت به خاطر انتشار سخنرانی نفرت کاملا تعطیل کند. البته PMW سخنرانی نفرت را ترویج نکرد.

دیدبان رسانه ای فلسطین که از امکانات یوتیوب برای مبارزه با صهیونیسم بیشترین استفاده را می برد با سانسور یوتیوب مواجه شد.

به گزارش گرداب به نقل از مشرق، درباره مرزهای جدید اینترنت و تسخیر قلب‌ها و ذهن‌ها حرف‌های زیادی گفته شده است. این یک نمونه کلاسیک از چگونگی مبارزه در این جنگ است.

دیده‌بان رسانه‌ای فلسطین که در افشای تبلیغات سخنرانی "نفرت و تحریک کننده" در برنامه‌های تلویزیونی بسیار فعال است، برای فاش کردن این تحرکات‌ از یوتیوب استفاده می‌کند. ویدئوهای دیده‌بان رسانه‌ای فلسطین خیلی مردم پسند و پر طرفدار بود و توجه دشمنان اسرائیل را در میان کاربران یوتیوب به خود جلب کرد.

تقریبا به مدت دو سال عناصر تندرو، ویدئوهای دیده‌بان رسانه‌ای فلسطین را در یوتیوب به عنوان عوامل نامناسب این سایت شناسایی و علامت گذاری کرده‌اند تا از روی این سایت حذف شوند.

نمونه‌‌ای از فیلم‌هایی که یوتیوب آنها را از سایت خود برداشته، ویدئوی وداع انتحاری‌ است که به بهانه نقض شرایط استفاده در تاریخ 14/8/2010 از روی یوتیوب برداشته شد.

همچنین یوتیوب تصمیم گرفت حساب کاربری اصلی دیده‌بان رسانه‌ای فلسطین را به بهانه نقض شرایط استفاده، اما در حقیقت به خاطر انتشار سخنرانی نفرت کاملا تعطیل کند. البته PMW سخنرانی نفرت را ترویج نکرد.

با بستن حساب کاربری PMW، یوتیوب بی طرفی‌اش را کاملا آشکار کرد. از آنجا که مبارزه با صهیونیسم در اینترنت بسیار فراگیر شده و کاربران زیادی به یوتیوب و گوگل بابت این سانسورها اعتراض کردند. در نهایت فشار عمومی موثر واقع شد و حساب "دیده‌بان رسانه‌ای فلسطین"دوباره برقرار شد.