Gerdab.IR | گرداب

شکست توطئه فیس‌بوکی علیه سوریه

تاریخ انتشار : ۱۸ بهمن ۱۳۸۹

برخی تلاش داشتند تا روز جمعه گذشته را به تقلید از آنچه اخیرا علیه دیکتاتوری‌های حامی آمریکا در منطقه رخ داده است به جمعه خشم علیه دولت "بشار اسد" تبدیل کنند، اما در این روز، دمشق جمعه آرامی را پشت سر گذاشت.

در حالی که برخی افراد مشکوک از طریق شبکه فیس‌بوک تلاش‌هایی را برای بر پا کردن "روز خشم" در سوریه آغاز کرده بودند، شکست این توطئه به فضاحتی جدید برای آمریکا و متحدانش در منطقه تبدیل شد.

به گزارش گرداب به نقل از میدل ایست آنلاین، در حالی که برخی افراد مشکوک از طریق شبکه فیس‌بوک تلاش‌هایی را برای بر پا کردن "روز خشم" در سوریه آغاز کرده بودند، شکست این توطئه به فضاحتی جدید برای آمریکا و متحدانش در منطقه تبدیل شد.

این گزارش حاکی است که برخی تلاش داشتند تا روز جمعه گذشته را به تقلید از آنچه اخیرا علیه دیکتاتوری‌های حامی آمریکا در منطقه رخ داده است به جمعه خشم علیه دولت "بشار اسد" تبدیل کنند، اما در این روز، دمشق جمعه آرامی را پشت سر گذاشت.

دیکتاتورهای حامی آمریکا در منطقه از جمله "زین‌العابدین بن‌علی" و "حسنی مبارک" با روزهای خشم مردمی مواجه شدند؛ اما دست‌هایی پنهان در فیس‌بوک در تلاش بودند تا‌‌ همان شرایط را علیه دولت سوریه، آن هم به صورت ساختگی و نه مردمی، به‌وجود آورند.

فیس‌بوک از ابزارهای شناخته‌شده وزارت خارجه آمریکا در عرصه‌های مختلف از جمله دیپلماسی عمومی است.

منبع: مشرق