Gerdab.IR | گرداب

وبلاگ "اسکالپل"

این نام را به خاطر بسپارید: مایکل لدین

تاریخ انتشار : ۱۹ بهمن ۱۳۸۹

او از خاتمی، کروبی و موسوی به عنوان آدمهایی مُهلک (lethal) برای رهبر جمهوری اسلامی نام می برد و می گوید: «آنها کسانی هستند که انقلاب اسلامی را به وجود آورده اند (!) و می دانند که کدام استخوان کجای بدن جمهوری اسلامی پنهان است!»

"آنها برای از بین بردن ما نیاز به سلاح هسته ای ندارند. آنها سی سال است که بدون سلاح هسته ای به راحتی در حال از بین بردن ما هستند." این جملات را مایکل لدین (Michael A. Ledeen) در حالیکه سرش را با عصبانیت تکان می دهد در نشست اخیر بنیاد آمریکائی دفاع از دموکراسی ها (FDD) در مورد جمهوری اسلامی می گوید.  

او مشاور رابرت مک فارلین (عامل رسوائی مک فارلین در اثنای جنگ تحمیلی)، مشاور سابق شورای امنیت ملی آمریکا، مشاور پنتاگون و وزارت امور خارجه آمریکا و همچنین کاخ سفید بوده است. او محققی مشهور در آمریکا در مسائل ایران است. "faster please"، سریعتر لطفا! ، تکیه کلام او در تمام سخنرانی ها و مقالاتش خطاب به دولتمردان آمریکا و مدعیان مبارزه با تروریسم برای سرنگون ساختن جمهوری اسلامی به عنوان اولین گام موثر در مبارزه با تروریسم است. او در نشست "مقابله با تهدید ایران" (دسامبر ۲۰۱۰) جمهوری اسلامی را مادر تروریسم اسلامی (Islamic terrorism) نامید.

حوزه کارهای تحقیقاتی لدین؛ تروریسم، ایران، خاورمیانه، ایتالیا (او در سال 1974 برای مطالعه در مورد فاشیسم به ایتالیا رفته و در سال 1980 به مشاورت سرویس اطلاعاتی نظامی ایتالیا درآمد) همچنین روابط آمریکا و چین، مسائل اطلاعاتی و جاسوسی آفریقا به خصوص مسائل کشورهای موزامبیک، آفریقای جنوبی و زیمباوه بوده است.

 او به مدت بیست سال در انستیتو آمریکن اینترپرایز (AEI) صاحب کرسی "آزادی" بوده و در حال حاضر همین کرسی را در FDD - بنیاد دفاع از دموکراسی ها - داراست. او در مجلات National Review و Wall Street Journal به طور مرتب مقاله می نویسد و پای ثابت تحلیل های کارشناسی شبکه Fox News است. او همچنین از اعضای کادر مرکزی و از بنیانگذاران JINSA - انستیتو یهودی امور امنیت ملی - (Jewish Institute for National Security Affairs) است. لدین، از حامیان سقوط رژیم صدام حسین و از کسانی است که با مقالات خود در فراهم کردن دلایل کافی جهت متقاعد کردن غرب برای سقوط صدام نقش مهمی ایفا کرده است.

مایکل لدین، از طراحان انقلابات دموکراتیک (مخملی) در کشورهای آسیای میانه و اروپای شرقی و هنوز حامی شماره یک "جنبش سبز" در ایران است و اعتقاد دارد "پشتیبانی قوی از ایرانیانی که خواهان آزادی هستند یقینا در پایان دادن به رژیم اسلامی در ایران کارگر خواهد بود".

 او می گوید: "نباید گفت جنبش سبز سرکوب شده یا از بین رفته" و در یکسال گذشته تلاش فراوانی برای متقاعد کردن غرب برای حمایت از این جنبش کرده و معتقد است هنوز حمایت جدی از این جنبش صورت نمی گیرد. او دو ماه پیش در کنفرانس Countring the Iranian threat در واشنگتن اعلام کرد که روزی خواهد رسید که تاریخچه جنبش سبز را خواهد نوشت و همگان خواهند خواند.

او از خاتمی، کروبی و موسوی به عنوان آدمهایی مُهلک (lethal) برای رهبر جمهوری اسلامی نام می برد و می گوید: "آنها کسانی هستند که انقلاب اسلامی را به وجود آورده اند (!) و می دانند که کدام استخوان کجای بدن جمهوری اسلامی پنهان است!" مایکل لدین اولین نویسنده غربی است که خصمانه، امام خمینی‌(ره) را "فاشیست وابسته به روحانیت" (clerical fascist) نامیده و معتقد است در زمانیکه فضا برای انتقاد از رژیم شاه باز بوده نباید به امام خمینی(ره) اجازه به دست گرفتن قدرت داده می شد.

در بالا تصویر سه کتاب اخیر او درباره ایران را می بینید. کتاب "همدستی با شیطان" آخرین کتاب اوست که در سال 2009 منتشر شده است. استفاده از قسمت قرمز رنگ پرچم جمهوری اسلامی در روی جلد کتاب - با 12 "الله اکبر" در حاشیه - جالب توجه است.

**دشمن بیدار است، شما هم باید بیدار باشید. امام خامنه ای (روحی له الفداء)

اسکالپل