Gerdab.IR | گرداب

وبلاگ "آهستان"

هشدار تاریخی امام درباره توطئه گروهک هاى ضدانقلاب

تاریخ انتشار : ۲۷ بهمن ۱۳۸۹

امروز منافقین و جبهه ملى و حزب دمکرات و تمامى ضدانقلابیون دست در دست یکدیگر گذاشته‏‌اند تا شما و انقلاب پاک ملت را نابود کنند. مگر نمى‏بینید که هر روز در گوشه‏اى جمع مى‏شوند و دست به خرابکارى می‌زنند؟

متن پیام و هشدار تاریخی امام خمینى درباره توطئه مشترک گروهکهاى ضدانقلاب که توسط حاج سید احمد خمینى در تاریخ ۲۸ خرداد ۱۳۶۰ و در مراسم بزرگداشت نیمه شعبان، در استادیوم شهید شیرودى تهران قرائت شد.

خواندن این پیام که آثار خون دل خوردن امام در کلمات آن مشخص است، قطعا برای وضعیت امروز ما هم مناسب است. گویا امام بزرگوار این پیام را دقیقا برای امروز ما نوشته بودند. عجیب نیست که دشمنان امروز امام، همان دشمنان دیروز امام هستند.

بسم اللَّه الرحمن الرحیم

سالروز مبارک ولادت با سعادت و پربرکت حضرت خاتم الاوصیا و مفخرالاولیا حجت بن الحسن العسکرى ارواحنالمقدمه الفداء بر مظلومان دهر و مستضعفان جهان مبارک باد. و چه مبارک است میلاد بزرگ شخصیتى که بر پا کننده عدالتى است که بعثت انبیا علیهم السلام براى آن بود. و چه مبارک است زادروز ابرمردى که جهان را از شرّ ستمگران و دغلبازان تطهیر مى‏نماید و زمین را پس از آنکه ظلم و جور آن را فرا گرفته پر از عدل و داد مى‏نماید و مستکبران جهان را سرکوب و مستضعفان جهان را وارثان ارض مى‏نماید. و چه مسعود و مبارک است روزى که جهان از دغلبازیها و فتنه انگیزیها پاک شود و حکومت عدل الهى بر سراسر گیتى گسترش یابد و منافقان و حیله گران از صحنه خارج شوند و پرچم عدالت و رحمت حق تعالى بر بسیط زمین افراشته گردد و تنها قانون عدل اسلامى بر بشریت حاکم شود و کاخهاى ستم و کنگره‏هاى بیداد فرو ریزد و آنچه غایت بعثت انبیا علیهم صلوات اللَّه و حامیان اولیا علیهم السلام بوده تحقق یابد و برکات حق تعالى بر زمین نازل شود و قلمهاى ننگین و زبانهاى نفاق افکن شکسته و بریده شود و سلطان حق تعالى بر عالم پرتو افکن گردد و شیاطین و شیطان صفتان به انزوا گرایند و سازمانهاى دروغین حقوق بشر از بنیاد برچیده شوند.

و امید است که خداوند متعال آن روز فرخنده را به ظهور این مولود فرخنده هرچه زودتر فرا رساند و خورشید هدایت و امامت را طالع فرماید. و اکنون ما منتظران مقدم مبارکش مکلف هستیم تا با تمام توان کوشش کنیم تا قانون عدل الهى را در این کشور ولى عصر عجل اللَّه تعالى فرجه حاکم کنیم و از تفرقه و نفاق و دغلبازى بپرهیزیم و رضاى خداوند متعال را در نظر بگیریم و همگان در مقابل قانون خاضع باشیم و با صلح و صفا و برادرى و برابرى به پیشبرد انقلاب اسلامى کوشا باشیم و حق متعال را در همه احوال حاضر و ناظر بدانیم و تخلف از دستورات اسلام ننماییم و به وسوسه فتنه انگیزان اعتنا نکنیم.

اینجانب از شما ملت شریف ایران متواضعانه می‏خواهم که در عین حال که در صحنه حاضرید آرامش را حفظ کنید. حضور شما مردم عزیز و مسلمان در صحنه است که توطئه‏هاى ستمگران و حیله گران تاریخ را خنثى مى‏کند. حضور شما در صحنه است که گرد یأس و درماندگى بر چهره‏هاى منافقین و متحدان بى‏آبرویش مى‏پاشد. حضور شما مردم شجاع و با ایمان است که خط اصیل اسلام را بر ایران و به امید خدا بر جهان حاکم خواهد نمود. حضور شما مردم مؤمن و از جان گذشته است که روشنفکران غرب و شرقزده را براى همیشه رسوا مى‏کند. حضور شما در صحنه، تمام "من" ها و منیتهاى شیطانى را کوبیده و مى‏کوبد و "ما" و اخوت اسلامى را جایگزین آن نموده و مى‏نماید.

حضور شما در صحنه به امریکا و غرب و شرق و دنباله روهاى بی‏عقلشان هشدار داد که این ما بودیم که انقلاب نمودیم و این ما هستیم که سرنوشت خود را خود تعیین مى‏نماییم و از کلمات بى‏محتواى شما گول نمی‏خوریم. حضور شما در صحنه، جبهه‏‌ها و سازمانها و جمعیتهایى را که به اسم طرفدارى از فرد و فردپرستى به مقابله با اسلام و احکام شرعى آن برخاسته بودند، رسوا نمود.

امروز و روزهاى آینده روز شکست جریان دشمنان قسم خورده اسلام است. روز شکست فرد یا افراد نیست، روز شکست جریانى است که به اسلام معتقد نیستند و اگر هم باشند، مسلماً تا حدودى است که با قوانین غرب برنخورد و مخالفتى نداشته باشد؛ روز شکست جریانى است که همیشه قلب مرا می‌آزارد، شکست جریانى است که بسیار خطرناکتر از تمامى جنایتها و خیانتهاى رژیم پهلوى در طول حکومت ننگینشان بود؛ روز شکست جریانى است انحرافى که حضور به موقع شما، پایه‏هاى آن را لرزاند و فرو ریخت.

دوستان عزیزم، بسیار دقت کنید و کاملًا به هوش باشید و هوشیارانه با آرامش کامل ولى با تمام توان در صحنه باشید که بی‌‏شما هیچ کس، هیچ نمى‏تواند کند و با شما همه دشمنان رسول اکرم و ائمه اطهار نابود خواهند شد.

به هوش باشید که ایران در آستانه به ثمر رسیدن انقلاب اصیل شماست. آگاه باشید که خط منفور ضداسلامى و غرب در حال شکست کامل است و الحق نشان دادید که هوشیارانه مقاومت مى‏کنید.

خمینى دست یکایک شما را می‌‏بوسد و به یکایک شما احترام مى‏گذارد و یکایک شما را رهبر خودش مى‏داند که بارها گفته‏ام من با شما یکى هستم و رهبرى در کار نیست. من خوب درک می‌‏کنم که حضور شما در این روزهاى حساس به چه معنایى است و به امید پیروزى نهایى شما بر دشمنانتان روز شمارى مى‏کنم.

و باز از ملت شریف خاضعانه مى‏خواهم که جنگ را فراموش نکنند و برادران ارتشى و سپاهى و سایر رزمندگان عزیز در جبهه‏‌ها را با تمام وجود تشویق و تکریم نمایند و شما سربازان دلاور اسلام در پادگانها و پایگاهها در جبهه‏ها و پشت جبهه‏ها هوشیارانه جریانات ضدانقلاب را دنبال کنید و بدانید که من نزدیک به یک سال بود که صلاح نمى‏دیدم آنچه را مى‏دانم براى ملت شرح دهم، چرا؟ تا آرامش کشور حفظ شود و شما با آرامش کامل علیه مستکبران جهان بجنگید، تا احساس کردم دیگر مسئله از این حرفها گذشته است و خطر، اساس جمهورى اسلامى را که با خون پاک هفتاد هزار شهید و معلولیت بیش از یکصد هزار نفر به وجود آمده بود تهدید مى‏کند، دیگر تاب نیاوردم تا شما بجنگید و از پیروزى شما به نفع مقاصد شوم سیاسى ضدانقلاب بهره بردارى شود، لذا درد دل نمودم. شما در هر کجا که هستید با کمال دقت مراقبت کنید تا ضدانقلاب به مقاصد پلیدش نرسد.

افسران، درجه داران و سربازان رشید اسلام، شما خوب مى‏دانید که منافقین که امروز به عنوان طرفداران پروپا قرص "بعضیها" (۱) اطراف آنها را گرفته‏اند و به بهانه طرفدارى از آنان دست به انفجار و درگیرى مسلحانه مى‏زنند و هر روز در گوشه‏اى تشنج مى‏آفرینند، همانها بودند که از روز اول پیروزى انقلاب، شعار انحلال ارتش را سر مى دادند.

من با قدرت ملت دلاور، مقابل ضدانقلاب که تصمیم گرفته است بعضى افراد را بهانه قرار داده و علیه شما هر روز دست به اغتشاش بزند خواهم ایستاد. شما ارتشیان و پاسداران، بسیج، ژاندارمرى و شهربانى و تمامى نیروهاى مردمى مسلح و تمامى مردمى که جانتان را براى اسلام و ایران فدا مى‏کنید، به هوش باشید که اسلام را معیار حرکتهاى خود قرار دهید.

امروز منافقین و جبهه ملى و حزب دمکرات و تمامى ضدانقلابیون دست در دست یکدیگر گذاشته‏‌اند تا شما و انقلاب پاک ملت را نابود کنند. مگر نمى‏بینید که هر روز در گوشه‏اى جمع مى‏شوند و دست به خرابکارى می‌زنند؟

مگر نبود که اگر حضور شما نبود، آبروى انقلاب شما را در جهان ریخته بودند؟ مگر اعلامیه‏هاى اتحادیه کمونیستهاى ایران را ندیده‏‌اید که به بهانه پشتیبانى از یک نفر، به تمام مقدسات شما توهین کرده‏اند؟ شما مردم عزیز هوشیار باشید و آرامش خودتان را حفظ کنید و به انتظار حکم خدا باشید.

سعى کنید اخلاق اسلامى را همیشه در مد نظر داشته باشید و از شعارهاى زننده پرهیز کنید و با حضور دائمى خود، کیْد هرج و مرج طلبان را خنثى کنید. و بدانید که گناهى بزرگتر از این نیست که خداى ناکرده در مقابل ضد خدا و ضد مردم ساکت باشید و پاداشى بالاتر از حضورتان در مقابل ضدانقلاب نمی‌‏باشد. آرامش را حفظ نمایید و در حفظ وحدت و اخوت اسلامى کوشش نمایید.

از نفس گرم ولى اللَّه اعظم عجل اللَّه تعالى فرجه مى‏خواهم که از خداوند تعالى تقاضا فرماید که همه ما و همه مقامات و تمام ملت شریف را توفیق عمل به اسلام و قوانین‏ اسلامى عطا فرماید و تعجیل در ظهور بقیة اللَّه روحى فداه نماید. درود و سلام بر شهدا و خانواده محترم و شریف و مقاوم آنها. سلام بر معلولین عزیز و مقاوم اسلامى. والسلام على من اتبع الهدى روح اللَّه الموسوى الخمینى. صحیفه امام جلد ۱۴ صفحه ۴۷۲


۱) اشاره به ابوالحسن بنى صدر، که پس از خلع از مقام فرماندهى نیروهاى مسلح، دفتر کار خویش در نهاد ریاست جمهورى را به مرکز تجمع سران سازمان منافقین مبدل ساخته بود.آهستان