بازی رایانه ای حوادث روزهای اول انقلاب، به خصوص مسائل مربوط به تسخیر لانه جاسوسی، از سوی یک بازی‌ساز ایرانی‌ الاصل ساکن آمریکا ساخته می‌شود.
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۵:۴۸
کد خبر: ۴۵۵۷
بازی رایانه ای حوادث روزهای اول انقلاب، به خصوص مسائل مربوط به تسخیر لانه جاسوسی، از سوی یک بازی‌ساز ایرانی‌ الاصل ساکن آمریکا ساخته می‌شود.

به گزارش گرداب، سازنده بازی معروف Grand Theft Auto به ساخت بازی‌ای رایانه ای در مورد انقلاب اسلامی ایران اقدام کرد.

نوید خوانساری، کارگردان، تولیدکننده و نویسنده بازی Grand Theft Auto، در مصاحبه با راشا تودی گفت: «بازی‌های رایانه‌ای بازتابی از دنیای واقعی هستند و واقعاً فرقی نمی‌کند که آنچه فرد می‌گوید خوب است یا بد. این امر بستگی به دیدگاه فرد دارد.» خوانساری در حال حاضر بر روی یک بازی جدید در مورد انقلاب ایران و حوادث مربوط به گروگان‌گیری سفارت آمریکا در آن زمان کار می‌کند. نام این بازی رایانه‌ای "بازی 1979" عنوان شده است.

وی در این مصاحبه اشاره چندانی به جزئیات بازی نکرد و فقط اشاره کرد که در این بازی هشت الی ده نقش مختلف وجود دارد و در ابتدا بازی با یک شخصیت ایرانیِ زادة آمریکا شروع می‌شود که در سفارت آمریکا به عنوان مترجم کار می‌کند و قصد دارد گروگان‌ها را نجات دهد.

هرچند که ظاهرا این بازی با دید سیاه و سفید ساخته نشده، اما مطمئنا بازی رایانه ای که در غرب و با سرمایه گذاری غربی ها در مورد انقلاب اسلامی ایران ساخته ‌می‌شود بدون تحریف و جهت گیری غرض ورزانه نخواهد بود.

منبع: مشرق


نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد