Gerdab.IR | گرداب

20 میلیون زن آمریکایی قربانی تجاوز جنسی

تاریخ انتشار : ۲۳ فروردين ۱۳۹۰

در آمریکا زنان قربانی تبعیض نژادی نیز هستند، به طوری‌که برای هر دلار دستمزد یک مرد، تنها 77 سنت به کارگران زن پرداخت می شود.

در گزارشی جدید درباره اوضاع حقوق بشر در آمریکا آمده است: حدود 20 میلیون زن آمریکایی در سال 2010 قربانی تجاوز جنسی و خشونت شده‌ و روزانه سه زن در این کشور کشته می شوند.

به گزارش گرداب، مهر به نقل از سی‌ان‌ان نوشت: در این گزارش جدید درباره وضعیت حقوق بشر در آمریکا آمده است که طی سال گذشته حدود 20 میلیون زن آمریکایی قربانی تجاوزهای جنسی و خشونت‌ها شدند.

در این گزارش که از سوی دفتر اطلاعات شورای دولتی چین منتشر شده، آمده است: یک پنجم از دانشجویان و تقریبا سه هزار سرباز زن آمریکایی در سال 2008 قربانی تجاوزهای جنسی بودند که این رقم در مقایسه با سال 2007 حدود 9 درصد افزایش داشته است.

همچنین 92 درصد زنان آمریکایی یعنی از هر چهار زن یک نفر قربانی خشونت ها هستند و روزانه سه زن در این کشور کشته می شوند.

در این گزارش آمده است: زنان آمریکایی همچنین قربانی تبعیض نژادی هستند، به طوری‌که برای هر دلار دستمزد یک مرد، تنها 77 سنت به کارگران زن پرداخت می شود.

در گزارش دفتر اطلاعات شورای دولتی چین همچنین به وضعیت نامساعد بهداشت زنان اشاره شده است.

این گزارش در حالی منتشر می شود که سازمان ملل نیز اعلام کرده است زنان سیاه پوست تقریبا چهار برابر بیشتر از زنان سفید پوست در 20 سال گذشته در هنگام بارداری جان خود را از دست دادند.

آمریکا هر سال گزارشهای خاص و هدفمند خود را درباره وضعیت حقوق بشر در اکثر کشورها منتشر می کند، اما نکته مهم این است که خود این کشور بزرگترین ناقض حقوق بشر در جهان است.