Gerdab.IR | گرداب

انهدام تیم تروریستی مسلح در کردستان

تاریخ انتشار : ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۰

یک تیم تروریستی مسلح با تلاش و اقدام قاطع سربازان امام زمان (عج) در کردستان متلاشی شد و عناصر آن به هلاکت رسیدند.

وزارت اطلاعات در اطلاعیه ای با تشریح ترورهای خونین این تیم تکفیری اعلام کرد: «شناسایی و متلاشی کردن این تیم وابسته تروریستی به کمک اطلاعات مردمی و در پی سفر دولت خدمتگزار به استان کردستان صورت گرفت.»

به گزارش گرداب، متن اطلاعیه این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
به اطلاع مردم شریف ایران می رساند با عنایات الهی و به دنبال اقدامات گسترده اطلاعاتی مخفی گاه و خانه تیمی یک گروه مسلح تکفیری در کردستان شناسایی شد و در اقدام قاطع سربازان گمنام امام زمان (عج) و همکاری صمیمانه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران‌، چهار تروریست مسلح به هلاکت رسیدند و سه تروریست دیگر بازداشت شدند.

این گروه شرور با کمک عقبه خارج از کشور در ما‌ه‌های اخیر در چندین عملیات تروریستی و سرقت مسلحانه چند شهروند بی گناه و تعدادی از نیروهای امنیتی ـ انتظامی را به شهادت رسانده بود.

چندین مورد حمله به مأموران انتظامی در سنندج‌، سرقت مسلحانه از طلا فروشی ها در زنجان و همدان‌، به شهادت رساندن یکی از سربازان گمنام امام زمان (عج) در همدان،‌ حمله به مردم و مأموران انتظامی در ماه مهر پارسال‌، به شهادت رساندن چهار نفر از محیط بانان سازمان حفاظت محیط زیست در ماه اسفند 89 و بمب گذاری در میدان آزادی سنندج در فروردین امسال، تنها بخشی از اقدامات تروریستی این گروه بود.

اعضای این تیم تروریستی که آموزش‌های ویژه بمب گذاری و ترور را در برخی کشورهای همجوار فراگرفته بودند، در پی ماه ها تلاش گسترده و خستگی ناپذیر نیروهای وزارت اطلاعات، شناسایی و تصاویر آنان از سیمای مرکز کردستان پخش شد.

همکاری اطلاعاتی شهروندان مؤمن و انقلابی‌، موجب شناسایی خانه تیمی و مکان اختفای عناصر تروریست شد و سرانجام با هماهنگی های صورت گرفته و در پایان سفر دولت خدمتگزار به استان کردستان، عملیات انهدام این تیم تروریستی روز پنج شنبه اول اردیبهشت اجرا و در این عملیات، خانه تیمی و مرکز سازماندهی نرم افزاری و سخت افزاری این گروه منهدم شد و چهار عضو شرور آن از پای درآمدند.

در این عملیات همچنین سلاح های گوناگون، مهمات‌، مواد انفجاری ویژه بمب گذاری در اماکن عمومی و اسناد و مدارک درون گروهی کشف و ضبط شد.

کارکنان وزارت اطلاعات این عملیات را به روح پرفتوح شهیدان والامقامی که در عملیات تروریستی این تیم وابسته به دیدار حق شتافتند هدیه می کنند و از خداوند منان سرافرازی و سعادت هرچه بیشتر ملت‌، رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه خدمتگزاران نظام مقدم جمهوری اسلامی ایران را مسئلت می کنند.

منبع: واحد مرکزی خبر