سرپرست دادسرای ویژه رسیدگی به جرائم رایانه ای
شناسایی و برخورد با عوامل اصلی سایتهای همسریابی در دستور کار دادسرای ویژه رسیدگی به جرائم رایانه ای قرار دارد.
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۸۸ - ۰۶:۴۳
کد خبر: ۵۴۵
سرپرست دادسرای ویژه رسیدگی به جرائم رایانه ای از برخورد شدید با دفاتر و سایتهای همسریابی خبر داد و گفت: شناسایی و برخورد با عوامل اصلی سایتهای همسریابی در دستور کار دادسرای ویژه رسیدگی به جرائم رایانه ای قرار دارد.

رضا جعفری بر نظارت و کنترل فعالیت دفاتر و سایتهای همسریابی توسط وزارت فرهنگ و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد و گفت: در ارتباط با برخورد با سایتهای همسریابی که به عقیده بنده به دنبال بی بند و باری هستند کارهای مطالعاتی انجام شده است.
 


این اظهارات در حالی از سوی جعفری مطرح می شود که فعالیت سایتهای همسر یابی روز به روز در حال افزایش است و تاکنون هیچگونه اقدام جدی با عوامل این سایتها صورت نگرفته است.

سرپرست دادسرای ویژه رسیدگی به جرائم رایانه ای در ادامه گفتگو با خبرنگار مهر اضافه کرد: اعتقاد دارم پیامدهای ازدواج از طریق اینترنت و سایت ها و دفاتر همسریابی کمتر از دوستیهای خیابانی نیست و شاید به مراتب شدیدتر نیز باشد و اگر بنا باشد هر فردی سایتی راه اندازی کند و بدون چارچوب قانونی مبادرت به فعالیت در زمینه مسائل فرهنگی و حساسی همچون ازدواج کند به طور حتم هرج و مرج و بی نظمی را در جامعه به دنبال خواهد داشت.

جعفری در ادامه این گفتگو از دستگیری 60 نفر از عوامل اصلی سایتهای ضد اخلاقی و فرهنگی خبر داد و گفت: در میان این افراد تعدادی از مدیران این سایت ها نیز مشاهده می شوند.

به اعتقاد این مقام ارشد در قوه قضائیه زندگی 90 درصد کسانی که از طریق این گونه ارتباطات مبادرت به انتخاب همسر می کنند به سرانجام نمی رسد و در نهایت به طلاق منجر می شود.

سرپرست دادسرای ویژه رسیدگی به جرائم رایانه ای همچنین به قانون جرائم رایانه ای اشاره کرد و گفت: در ماده 21، 22،23 این قانون آمده است نهادها، گروهها و سازمانهایی با نظارت قوه قضائیه و با مسئولیت دادستانی کل کشور با تشکیل کارگروهی عناوین مجرمانه ای که در این فضا ممکن است ارائه شود را تعریف کنند و تصمیم این کمیته نیز لازم الاجرا خواهد بود و به مراجع ذیربط اعلام خواهد شد. از آن به بعد شرکتهایی که خدمات اینترنتی ارائه می دهند مکلف هستند این موارد را سرلوحه کار خود قرار دهند.

جعفری خاطرنشان کرد: کارگروههایی تشکیل شده و در حال بررسی انواع جرم در این زمینه هستند.
 
منبع خبر: خبرگزاری مهر
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۵
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۱۶ - ۱۳۸۸/۱۱/۰۶
اگه اسم سایتها را هم نام ببرید خوب میشه
در تلویزیون هم اگه خبر رسانی بشه خوبه و بهتره یه راهکار سالم برای این کار پیدا شه تا کمتر کسی به این دام و انحراف کشیده شه
با تشکر
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۴۷ - ۱۳۸۸/۱۱/۱۸
با سلام اگراطلاع رسانی در سطح دبیرستان یا هنرستان (پسران و دختران)باشد بسیار خوب است.
مریم
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۵۴ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۴
اگه به جای پاک کردن صورت مسئله یعنی تعطیل کردن سایتها فرهنگ استفاده از این قبیل سایتها آموزش داده شود خیلی بهتر است.
نامی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۱:۱۳ - ۱۳۹۱/۱۰/۲۶
تو جامعه ای که همسایه از زنده بودن همسایه اش مطمئن نیست و اختلاف نظر بیداد می کنه دختر و پسر از چه راهی دنبال معیار هاشون بگردند؟ راهکارتون چیه؟ فقط همه چیز رو ممنوع می کنید؟جایگزین مجاز و منطقی براش پیدا نمی کنید؟
احمد
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۷
ازدواج اینترنتی منجر به طلاق می شه؟ مگه نمی دونید ایران جز 10 کشور اول دنیا تو طلاق هست و از هر 3 ازدواج حداقل یکی به طلاق منجر میشه؟!!!
پس تو ازدواج اینترنتی هم ممکنه طلاق باشه! این که دلیل نشد تیشه به ریشه ازدواج بزنیم. سعی کنید تا با ایجاد امکان اشنایی دختر و پسر قبل از ازدواج میزان طلاق بدیلیل عدم تناسب زوجین رو کم کنید. همه جوانان انقدر تیز نیستند که توی چند جلسه اشنایی محدود و رسمی نسبت به شخص مقابل اشنایی پیدا کنند. بیش از 60 درصد طلاق ها بدلیل عدم تفاهم جنسی طرفین هست!! یعنی قبل از ازدواج طرفین حتی یکبار همدیگه رو ندیدند. شما بخواهید ماشین بخرید که 5 سال سوار شید، چند بار همه جوانبش رو بررسی می کنید. انوقت انتظار دراید یکی بیاد برای تا احر عمر انتخاب کنه و بدون هیچ شناخت و بررسی و موفق هم بشه؟!! اسلام دین عقل و منطق هست نه تحجر و بی فکری. لطفا انعکاس دهید
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد