Gerdab.IR | گرداب

مدیر مرکز بررسی جرایم سازمان یافته:

روند بررسی فتنه عمیق در فضای سایبر

تاریخ انتشار : ۰۷ دی ۱۳۸۸

در این راستا ما بر اساس وظیفه ذاتی و قانونی خود جهت برقراری امنیت و حفظ شئونات اخلاقی جامعه در فضای مجازی، ضمن برخورد قانونی و تذکر مجدد به افرادی که فعالیت آنان در اینترنت حاصلی جز دروغ، قانون شکنی، توهین و فحاشی به افراد (با سلایق سیاسی مختلف) و جامعه نداشته است آنها را به رعایت اخلاق و انصاف در فضای مجازی دعوت می کنیم.

بسمه تعالی

 

یادم نمی رود روزهایی که پروژه گرداب را آغاز کردیم و در جلسات مختلف در حال تشریح فعالیت پایگاه های مخربی بودیم که نه تنها برای جامعه بلکه برای بشریت هم، انتهای تباهی و سقوط محسوب می گردید.

صرف نظر از تبعات داخلی فعالیت ضد انسانی این پایگاه های فارسی زبان که لطمه های زیادی به جامعه ایرانی و اسلامی وارد کردند. بخاطر دارم نوشته های نیما راشدان و سایر رسانه های خارجی همچون رویتر را که از ابتذال جامعه ایرانی خبر می داد!! ابتذالی که ظاهرا، جامعه غرب گریبانگیر آن نمی باشد!!

البته این نوع ادبیات رسانه ای غرب و روشنفکران اینچنینی اتفاق تازه ای نیست و در تمامی موضوعات و فراز و نشیب های انقلاب اسلامی ایران عزیزمان دیده می شود. اینگونه به نظر می آید که بعضی از جریانات غربی و افراد وابسته به آنها، از هر روزنه ای برای ایجاد جنگ رسانه ای استفاده می کنند و در تلاشي مذبوحانه تمام قواي خود را براي این نبرد به کار می گیرند. که همين امر مسئولیت هر ایرانی با غیرت را در هر کجای این کره خاکی بیش از پیش می کند.

آری، اینجاست که مشخص می شود نقش پذیری هر فرد در جامعه و مسئولیتی که به دوش دارد چقدر می تواند در سرنوشت و هویت بخشی ما به ایرانی و اسلامی بودنمان مهم باشد. فرآیند ناتوی فرهنگی، نمونه بارزی است که متاسفانه تعداد زیادی از کاربران جامعه مجازی کشور خواسته یا ناخواسته در آن گرفتار شدند و روح آنها با مرگ تدریجی از انسانیت دور گشت. مرگی که شاید به راحتی قابل درک نباشد و وقتی آشکار می شود که فرد در گرداب فساد و تباهی قرار می گیرد.

بررسی سایر زوایای این فرایند شوم و ارتباط تعدادی از عوامل آن با شبکه های خارجی از مسائلی است که می بایست به طور کامل در پروژه بشر دوستانه گرداب موشکافی گردد.

اما آنچه باعث شد مصمم شوم تا با شما کاربران محترم جامعه بزرگ مجازی کشور صحبت کنم نکاتی است که متاسفانه در حوادث قبل و بعد از انتخابات از آن به عنوان فتنه عمیق یاد می کنیم. امیدوارم که تاخیر مرا در ارائه این یادداشت ببخشید. ابتدا مروری می کنم بر آنچه در این فتنه اتفاق افتاد.
1: زیر سوال بردن انتخابات و تکرار دروغ بزرگ "تقلب در انتخابات" در سایت های داخلی و خارجی

2: پوشش غیر واقعی خبری اغتشاشات و دعوت به تجمعات غیرقانونی توسط شبکه‌هاي چون B.B.C فارسي، VOA، راديو آزادي،رادیو فردا و ...

3:توهین و فحاشی در سايت هاي سياسي و شبکه هاي اجتماعي اينترنتي که از بيرون کشور هدايت مي‌شود همچون سايت گويا نيوز, بي.بي.سي, روزآنلاين, يوتيوب, فيس بوک،تویتر و ...

5: دخالت آشکار بعضی از سیاستمداران و دولتمردان غربی در امور داخلی ایران و دامن زدن به ناآرامی های موجود

6: حمله هکری به سایت های اطلاع رسانی و خبرگزاری های رسمی کشور

7: بيانيه نويسي، نامه نگاري و قلم فرسايي و راه اندازي کمپين عليه انقلاب اسلامي به بهانه هاي مختلف

8: هدايت، آموزش و تشويق اغتشاشگران براي ايجاد ناامني و آشوب

9: هدايت، آموزش و تشويق اندک هواداران داخلي به هنجار شکنی و ایجاد ناامني در جامعه

10: هتک حرمت مسئولین و توده‌هاي مختلف مردم

11: آموزش و تشويق اغتشاشگران برای انجام عملیات تروریستی به منظور ایجاد ناامني در کشور

12: قلم فرسايي جمعي از افراد درسایت ها و وبلاگ‌هاي شخصي به منظور سودجویی و بهره برداری از جو به وجود آمده در کشور
آنچه ارائه شد تنها موارد کوچکی از اقداماتی است که استکبار جهانی و رسانه های خبری آن در خارج و داخل کشور در اغتشاشات اخیر از آن حمایت کردند و برای رسیدن به اهداف شوم خود به آن رنگ انسان دوستانه بخشیدند، واقعیت این است که غرب در مواجهه با ایران از یک استراتژی خطی و ساده پیروی نمی کند. استراتژی غرب بخصوص آمریکا و انگلیس را می توان به مدلی چند وجهی تشبیه کرد که در مواردی برخی از وجوه آن با یگدیگر متناقض هستند!!

در این مدل سیاست مداران و دولتمردان غربی برای رسیدن به اهدافشان حاضرند مردم خود را نیز قربانی کنند که نمونه آن را می توان در اقدام تروریستی انفجار برج های دوقلو که به کشته شدن تعداد زیادی از مردم بیگناه منجر شد مشاهده کرد.

کشته شدن هزاران کودک و انسان بیگناه در فلسطین، عراق و افغانستان نمونه های دیگری از تناقضات سیاستمداران و دولتمردان غرب است. که استکبار جهانی حتی اجازه پرداختن به این مسائل را به رسانه های غربی نمی دهد و این روند یکطرفه سالهاست که ادامه دارد.

در حالی شعار مبارزه با تروریسم و دفاع از حقوق بشر مکررا از زبان دولتمردان غربی به گوش می رسد، که یک انفجار در گوشه ای از جهان خاکی نمازگزارانی را که در حال عبادت هستند به خاک و خون می کشد و باعث شهادت دهها کودک، زن و مرد در زاهدان می گردد و متاسفانه پس از اين فاجعه نيز شبکه های خارجی انگلیسی و آمریکایی همچون بي بي سي و رنگارنگ امکانات خود را در اختيار ريگي قرار می دهند تا از جنايت خود دفاع كند. مزيد بر اين، اعتراف بسياري از عوامل اطلاعاتي و رسانه هاي غرب به حمايت قدرت هاي بزرگ غربي از گروهك های تروريستي جاي شك و شبهه اي در اين زمينه باقي نمی گذارد.

در حالی که کشورمان در تحریم مواد اولیه دارویی قرار دارد دولت آمریکا در راستای همان اقدامات به اصطلاح مردم دوستانه خود تویتر را به اغتشاشگران هدیه می نماید و 55 میلیون دلار برای مبارزه با آزادی در ایران اختصاص می دهد. در کنار تحریم هایی که نتایج آن جامعه ایرانی را تحت فشار قرار می دهد، هدایا و بودجه های مجلس سنا و پنتاگون که به مثابه عروسکهای زیبای انفجاری می ماند که باعث کشتار مردم بیگناه در کشورمان می گردد. اين همان رابطه گرگ و میش است که امام راحل فرمودند: رابطه گرگ و میش را ما نمی خواهیم.

طی یک ماهه اخیر، حمایت های غرب از جریان فتنه پس از انتخابات در حالی انجام شد که بر اساس تعاریفی که از جرم سیاسی در کشورهای پیشرفته وجود دارد افعالی همچون زیر سوال بردن انتخابات آن هم با ادعاهای کذب و سپس عدم تمکین در مقابل قانون مشروع و دعوت مردم به تجمعات غیر قانونی مصداق بارز جرم سیاسی تلقی می شود.

استفاده از تمامی توان رسانه ای و عملیاتی استکبار جهانی در بحران سازی و ایجاد ناامنی در کشور و هدایت اتفاقات اخیر که صدمات جبران ناپذیری به همراه داشته هیچ وقت از خاطره مردم مسلمان و انقلابی ایران پاک نخواهد شد.

در این راستا ما بر اساس وظیفه ذاتی و قانونی خود جهت برقراری امنیت و حفظ شئونات اخلاقی جامعه در فضای مجازی، ضمن برخورد قانونی و تذکر مجدد به افرادی که فعالیت آنان در اینترنت حاصلی جز دروغ، قانون شکنی، توهین و فحاشی به افراد (با سلایق سیاسی مختلف) و جامعه نداشته است آنها را به رعایت اخلاق و انصاف در فضای مجازی دعوت می کنیم.

همچنین بر خود واجب می دانم از تمامی افرادی که از سراسر جهان در جریانات اخیر این مرکز را یاری نمودند و با ارائه ی گزارش تخلفات در جهت ساماندهی و سالم سازی فضای مجازی کشور سهیم بودند تشکر و قدر دانی کنم.

 
و من الله التوفیق
صادقی


برای دیدن اطلاعات دستگیر شدگان و مستند دعوتهای پوشالی به بخش فتنه عمیق مراجعه فرمایید.