Gerdab.IR | گرداب

پس از انتشار خبر جاسوسی فیس بوک؛

کاهش و خروج بی سابقه کاربران فیس بوک

تاریخ انتشار : ۲۴ خرداد ۱۳۹۰

روزنامه انگلیسی دیلی تلگراف، از کاهش کاربران فیس بوک در آمریکا، انگلستان و روسیه خبر داد.

به گزارش گرداب، روزنامه انگلیسی دیلی تلگراف نوشت: بنابر اطلاعات به دست آمده از سوی شبکه های اجتماعی، استفاده کنندگان فیس بوک به شدت در روسیه، آمریکا و انگلیس کاهش یافته است.

این روزنامه ادامه داد: در آمریکا ماه به ماه از تعداد استفاده کنندگان اینترنتی کاهش یافته است تا جایی که کاربران فیس بوک در این ماه میلادی نسبت به ماه گذشته حدود 6 میلیون نفر کاهش یافته است.

دیلی تلگراف در مورد تعداد کاربران فیس بوک در انگلستان افزود: در انگلستان نیز 100هزار نفر از کاربران فیس بوک کاهش یافته است.

این روزنامه درباره وضعیت فیس بوک در جهان نوشت: هر چند این سایت اجتماعی به‌طور جهانی رشد داشته ولی این رشد هم با کاهش مواجهه شده است. سایت فیس بوک اعلام کرده است که 8.11 میلیون نفر بر تعداد کابران این سایت در ماه می افزوده شده است در حالی که این میزان در ماه آپریل 9.13 میلیون نفر بوده که خود نشان دهنده کاهش رشد کاربران فیس بوک است.

دیلی تلگراف، ادامه داد: کاهش کلی کاربران اینترنت مسئولان فیس بوک را نگران کرده است و به همین خاطر تحلیلگران بر این باورند که فیس بوک قصد دارد وارد بازار چین شود چرا که چین در حال حاضر حدود 500 میلیون کاربر اینترنی دارد.

منبع: جام نیوز