Gerdab.IR | گرداب

جستجو در گوگل بدون تایپ!

تاریخ انتشار : ۳۰ خرداد ۱۳۹۰

گوگل به دنبال ارائه روش های جدید برای جستجو است به طوری كه كاربران از طریق صبحت و یا قراردادن یك تصویر در ستون جستجو بتوانند بدون تایپ، مطالب مورد نظر خود را جستجو كنند.

به گزارش گرداب، علاوه بر این وب سایت جستجوگر گوگل ظرف دو تا پنج ثانیه وب سایتی را كه حدس می زند هر كاربری در جستجوی آن است پیش بینی كرده و در اختیار وی قرار می دهد.

به نوشته روزنامه نیویورك تایمز مقامات شركت گوگل در بیانیه ای كه به این مناسبت منتشر شده می گویند: «جستجو، فعالیت اصلی وب سایت گوگل است و سرمایه گذاری و بهبود این نوع خدمات برای كاربران ادامه خواهد یافت.»

شركت گوگل در گذشته امكان جستجو از طریق دادن عناوین به صورت صوتی به تلفن های موبایل را ارائه كرده بود. این شركت اكنون همین امكان را برای كاربرانی فراهم كرده است كه از ابزار مرورگر كروم استفاده می كنند.

در رونمایی این ابزار جدید مسئولان گوگل با نمایش كارایی آن نشان دادند كه تشخیص كلمات، حتی در مواردی كه شباهت های فراوانی در نحوه بیان وجود دارد، به خوبی صورت می گیرد.

روش جدید دیگر برای سرعت بخشیدن به جستجو برای كاربرانی كه از مرورگر كروم استفاده می كنند قرار دادن یك تصویر در ستون جستجو است. به عنوان مثال برای یافتن نام یك شهر یا كشور و یا اطلاعاتی در مورد آنها، می توان با قرار دادن یك تصویر، عكس و یا پرچم در ستون جستجو اطلاعات لازم را به دست آورد.

نیویورك تایمز یادآوری می كند كه روش دیگری كه گوگل برای سرعت دادن به جستجوی كاربران ارائه داده است، پیش بینی در مورد احتمالات جستجوی هر كاربر جداگانه است.

به این ترتیب كه گوگل از پیش مواردی از این وب سایت ها را در صف انتظار قرار می دهد و به محض اینكه هر كاربری جستجویی را آغاز می كند گوگل ظرف مدت كوتاهی بین دو تا پنج ثانیه، وب سایت مورد نظر وی را می یابد.

در عین حال مختصات فنی این ابزار در اختیار بازار محصولات كامپیوتری قرار داده شده و سایر مرورگرها نیز می توانند آن را در نسخه های جدید خود ادغام كنند.

روزنامه نیویورك تایمز در پایان می نویسد كه خدمات جستجوگر برای تلفن های موبایل در ماههای اخیر به سرعت در حال گسترش بوده و بسیاری از كاربران در ساعات ناهار، شب ها و روزهای آخر هفته كه به كامپیوتر خود دسترسی ندارد، از این خدمات استفاده می كنند.

منبع: عصر ایران