Gerdab.IR | گرداب

هکرهای انونیموس فاش کردند:

توطئه بزرگ سایبری آمریکا علیه جهان عرب

تاریخ انتشار : ۰۴ تير ۱۳۹۰

دو سال است که ایالات متحده آمریکا در حال انجام پروژه عظیمی است که هدف از آن جمع‌آوری اطلاعات از جهان عرب و نظارت دقیق بر آن است.

به گزارش گرداب، پایگاه اطلاع‌رسانی راوستوری در گزارشی نوشت: «سخنگوی گروه موسوم به "هکرهای بی نام و نشان" فاش کرد که آمریکا یک برنامه سایبری بزرگ را برای جاسوسی بر ضد دنیای عرب دنبال می‌کند.»

"برت براون"، سخنگوی خودخوانده این گروه از هکرهای حرفه‌ای در نامه‌ای به حدود ۱۰ روزنامه‌نگار، مدعی شد که تیم هکرهای مزبور توانسته است به ابعاد و روش‌های عملیات سایبری غرب بر ضد جهان عرب دست یابد.

بنابراین گزارش، دو سال است که ایالات متحده آمریکا در حال انجام پروژه عظیمی است که هدف از آن جمع‌آوری اطلاعات از جهان عرب و نظارت دقیق بر آن است. این پروژه به دستگاه‌های جاسوسی آمریکا امکان می‌دهد تا عادات کلی، مکالمات و فعالیت‌های میلیون‌ها کاربر عرب را در اینترنت تحت نظر داشته باشند.

این تیم از هکرها مدعی است که توانسته است ۷۰ هزار ایمیل از شرکت امنیتی "ایچ‌بی گری" را کنترل کرده و به اطلاعات موثقی در این زمینه دست پیدا کند. این امر در حالی فاش می‌شود که فایننشیال تایمز به نقل از یک مقام شرکت مزبور از هک شدن سایت این شرکت و شناسایی هکرها خبر داده بود.

به گفته براون، این پروژه جاسوسی از مردم عرب، تصویری بسیار مشمئزکننده دارد؛ به‌خصوص اگر با نگاهی کلان به آن نگریسته شود. این پروژه با مالیات مردم آمریکا علیه مردمی دیگر که آنها نیز شبیه به مردم آمریکا بوده و صاحب حق و حقوقی هستند پیاده می‌شود. این اقدام نه تنها نقض قوانین آمریکا بلکه پشت کردن به ایده‌آل‌های اخلاقی آن است.

به درستی روشن نیست که چه اهدافی پشت پرده جاسوسی از اعراب بوده است، اما دست‌کم روشن است که آمریکایی‌ها حداقل از دو سال قبل نگران تحولات امروز جهان عرب بوده‌اند، لذا دست به راه‌اندازی این پروژه بزرگ زده‌اند تا در زمان مقتضی موفق به انحراف موج بیداری اسلامی شوند، هر چند که تاکنون هیچ موفقیتی در این زمینه کسب نکرده‌اند.

منبع: جهان