Gerdab.IR | گرداب

بیشترین کاربران، سهم گوگل

تاریخ انتشار : ۰۵ تير ۱۳۹۰

نتایج تازه ترین بررسی ها نشان می دهد که گوگل در ماه می به اولین سایت تاریخ اینترنت تبدیل شد که بیش از میلیارد بازدید در ماه را به ثبت رسانده است.

به گزارش گرداب به نقل از مهر، شرکت COMSCORE در تحقیقاتی که در ماه می بر روی دو میلیون کاربر اینترنت انجام داد دریافت که در این ماه، سایت های گوگل به ویژه جی‌میل و یوتیوب با یک رشد 8.4 درصدی نسبت به دوره مشابه در سال گذشته، یک میلیارد و 9 میلیون و 699 هزار بازدیدکننده داشته اند.

این اولین بار در تاریخ اینترنت است که بازدید یک سایت در مدت یک‌ماه به رقم بیش از یک میلیارد می رسد.

رتبه دوم این طبقه بندی را سایت های مایکروسافت با 905 میلیون بازدیدکننده و 15 درصد رشد نسبت به سال گذشته به خود اختصاص داده اند.

شبکه اجتماعی فیس‌بوک با 714 میلیون بازدید ماهانه و 30 درصد رشد و سایت های یاهو با یک رشد 10.8 درصدی و 689 میلیون بازدید به ترتیب در سکوهای سوم و چهارم قرار گرفته اند.

البته در آمریکا یاهو با بیش از 188 هزار بازدید در ماه در رتبه اول و گوگل با حدود 180 هزار بازدید در رتبه دوم ایستاده است.

از نظر مدت استفاده از سایت ها، فیس‌بوک با 250 میلیارد دقیقه در ماه می در رتبه اول قرار گرفت و پس از آن مایکروسافت با 204 میلیارد دقیقه و گوگل با 200 میلیارد دقیقه در سکوهای بعدی جای گرفتند.

بر پایه این بررسی ها، برزیل کشوری است که بیشترین علاقه مندی به جستجو و استفاده از سایت های گوگل را به ثبت رسانده است.