Gerdab.IR | گرداب

عضو پیشین شورای مرکزی سازمان منافقین:

عامل واقعه 7 تیر در کمپ اشرف است + فیلم

تاریخ انتشار : ۰۹ تير ۱۳۹۰

عضو پیشین شورای مرکزی سازمان منافقین، ضمن تاکید بر دست داشتن منافقین در واقعه 7 تیر سال 60، اعلام کرد که عامل این واقعه هنوز در کمپ اشرف به سر می برد.

به گزارش گرداب به نقل از جام نیوز، "مسعود خدابنده"، عضو پیشین شورای مرکزی سازمان منافقین، در مصاحبه با شبکه دولتی صدای آمریکا، در مورد "محمدرضا کلاهی"، عامل واقعه 7 تیر گفت: «محمدرضا کلاهی و مسعود کشمیری که واقعه بعدی را پدید آورد هر دو هم اکنون در کمپ اشرف هستند. حتی نقشه عملیاتی این کار همچنان در اشرف وجود دارد و این طور نیست که بگوییم از سوی گروه دیگری جز مجاهدین (بخوانید منافقین) اتفاق افتاده است و یا به قول آقای رجوی خروش خلق بوده است؛ نه! برنامه ای داشت و نفر مشخصی داشت.»

وی در مورد چگونگی رابطه کلاهی با سازمان منافقین گفت: «نگاه من به این صورت است که کلاهی و کشمیری اطلاعی از مجاهدین نداشتند و بعداً عضوگیری شده اند حتی این اواخر کشمیری در کمپ اشرف چندین بار به خاطر قرآن خواندن محاکمه شده است. مجاهدین در واقعه 7 تیر توانسته بودند یک نفر از داخل رژیم و حزب جمهوری را پیدا کنند که حاضر باشد چنین کاری را برای آنها انجام دهد.»

خدابنده در مورد ادعای منافقین مبنی بر این که ترورها را برای باز شدن فضای سیاسی انجام می دادند، افزود: «ترور صیاد شیرازی و لاجوردی و بزاز و بقال به دست مجاهدین نه تنها فضا را باز نکرد بلکه فضایی را ایجاد کرد تا مجاهدین به عراق بروند و در کنار دشمن ملی ایران در جنگ علیه مردم بجنگند.»

وی در مورد عدم پذیرش مسئولیت واقعه 7 تیر از سوی منافقین ادامه داد: «عدم پذیرش مسئولیت به خاطر این است که بار این واقعه بسیار سنگین است. 70 ، 80 نفر از سران یک مملکت که رهبری آن را برعهده داشتند، به یکباره از بین بردند و این فرق دارد با چاقو زدن به برخی منتقدین در پاریس.»

خدابنده در مورد علت این ترور گفت: «مجاهدین آیت الله بهشتی را راس رژیم ایران می دیدند و معتقد بودند گرچه آیت الله خمینی رهبر است ولی تحت تاثیر آیت الله بهشتی است. در تمامی راهپیمایی های بعد از 30خرداد که بنی صدر عزل شد، شعارها تنظیم شده بود بر مرگ بر بهشتی و یا رابطه بهشتی با آمریکا!»