Gerdab.IR | گرداب

آمار کاربران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی

تاریخ انتشار : ۱۴ تير ۱۳۹۰

بر اساس آخرین پژوهش انجام شده در داخل کشور 19 درصد استفاده کنندگان از شبکه های اجتماعی مجازی از فیلترشکن استفاده می کنند.

به گزارش گرداب به نقل از بولتن، بر اساس یافته های پژوهش شبکه های اجتماعی مجازی و سبک زندگی جوانان که از سوی محمدصادق افراسیابی، کارشناس ارشد سیاستگذاری فرهنگ و ارتباطات از طریق پیمایش میان اعضای بزرگترین جامعه مجازی ایرانیان انجام شده است، 19 درصد استفاده کنندگان از شبکه های اجتماعی مجازی از فیلترشکن استفاده می کنند.

بر اساس گزارش، مذکور 29 درصد کابران شبکه های اجتماعی مجازی از شبکه های اینترنتی غیربومی نظیر فیس بوک، یاهو 360، توییتر و نت لاگ استفاده می کنند.

بنابر این گزارش، داده های نخستین بررسی فراگیر در میان اعضای بزرگترین شبکه اجتماعی بومی حاکی از آن است که دانشجویان با فراوانی 41 درصد بیشترین میزان استفاده از شبکه های اجتماعی مجازی را به خود اختصاص داده و در رده بعد کارمندان با فراوانی 32 درصد قرار دارند.

همچنین 55 درصد مردان و 54 درصد زنان اذعان کرده اند که بیشترین وقت خود در مقایسه با سایر فعالیتهای روزمره سایبری را به استفاده از شبکه های اجتماعی مجازی اختصاص می دهند.

نتایج این پژوهش که در نوع خود بی سابقه است به زودی در قالب کتابی با همین عنوان منتشر خواهد شد.