Gerdab.IR | گرداب

در خواست میشل اوباما از هالیوود:

چهره ای قهرمان از همسران نظامیان آمریکایی بسازید

تاریخ انتشار : ۲۱ تير ۱۳۹۰

میشل اوباما، به منظور ترسیم چهره ای قهرمان از همسران نظامیان آمریکایی و دلجویی از آنها به خاطر تحمل فشار ناشی از سیاست های جنگ طلبانه دولت آمریکا، از هالیوود خواست تا داستان‌ها و فیلم‌های بیشتری در خصوص خانواده‌های ارتش آمریکا برای جهان روایت کنند.

به گزارش گرداب، وب‌گاه خبری سی‌ان‌بی‌سی نوشت: "میشل اوباما"، همسر رئیس جمهور آمریکا که لقب بانوی اول آمریکا را به خود گرفته است، با اعضای اتحادیه‌های نویسندگان، تهیه‌کنندگان، کارگردانان و بازیگران آمریکا در تئاتر "رایترز گیلد" دیدن کرد و به بحث در خصوص نیروهای مسلح آمریکا و خانواده‌های آنها پرداخت.

وی در این بازدید خواستار انجام کارهایی برای افزایش آگاهی عمومی نسبت به خانواده‌های ارتش و حمایت از آنها شد. میشل اوباما گفت که او با "جیل بایدن"، همسر معاون رئیس‌جمهور آمریکا و بانوی دوم این کشور، صحبت کرده و قرار است وی به افزایش این تبلیغ ملی کمک کند که به هنگام وارد شدن کشور به جنگ، خانواده‌هایی هم هستند که همراه با نظامیان در حال خدمت هستند.

به نظر می رسد با انجام این پروژه از سوی هالیوود علاوه بر اینکه دولت آمریکا از خانواده های نظامیان به خاطر تحمل فشار ناشی از سیاست های جنگ طلبانه اش دلجویی خواهد کرد؛ میشل اوباما نیز به دنبال ارائه چهره ای خوش تراش و پرداخت شده از سوی هالیوود، از همسران نظامیان آمریکایی برای مردم جهان است.

در واقع روایتی که هالیوود از آنها خواهد کرد براساس آنچه که ایمیج سازی یا چهره سازی نامیده می شود، روایتی مطلوب و مورد پسند در جهان خواهد بود که آنها را به زنانی قهرمان و قهرمان پرور مبدل خواهد کرد.

میشل اوباما بیان داشت که داستان‌نویسان و تمامی آمریکاییان می‌توانند با بازدید از بیمارستان‌های ارتش و گوش دادن به داستان‌های دست اول نظامیان، بهره‌های لازم را ببرند. وی در این خصوص گفته است: «این کار صرفاً یک تحقیق نیست، بلکه یک تجربه جدید است. این تنها بیان یک سری داستان نیست، بلکه بیان مطالبی در مورد مردان و زنان و خانواده‌های آنها است که به کشور ما خدمت می‌کنند. اگر ما پایه‌گذار این امر باشیم، نه فقط امروز بلکه همیشه و فارغ از اینکه چه کسی رئیس‌جمهور است، سبب ارتقا منزلت این خانواده‌ها می‌شویم که در واقع بخشی از ماهیت ما آمریکاییان را تشکیل می‌دهند.»

همسر رئیس جمهور آمریکا در نظر دارد تا به هنگام بازدید از لس‌آنجلس به ارائه داستان نظامی خود نیز بپردازد. قرار است وی در سریالی به نام "من کارلی هستم" به ایفای نقش بپردازد.

دختران اوباما از طرفداران این سریال هستند؛ لذا به گفته خود میشل اوباما، نقش وی در این فیلم سبب می‌شود تا او تبدیل به "بهترین مامان روی کره زمین" شود.

منبع: مشرق