Gerdab.IR | گرداب

"میر مهنا" اولین بازی رایانه‌ای ملی وارد بازار شد

تاریخ انتشار : ۲۲ تير ۱۳۹۰

بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، "میر مهنا" اولین بازی ملی را با مشارکت استودیو بازی سازی اسپریس پویا نما تولید و راهی بازار کرد.

به گزارش گرداب به نقل از معاونت ارتباطات و بین الملل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، بازی رایانه‌ای میر مهنا  که بهمن ماه سال گذشته با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مدیران فرهنگی کشور رونمایی شده بود با حمایت بنیاد ملی بازی رایانه‌ای و از سوی استودیو بازی سازی "اسپریس پویا نما" تولید شده است.

میرمهنا یک بازی اول‌ شخص ایرانی است که داستان آن بر اساس زندگی‌نامه‌ی میرمهنا، مبارز ایرانی دوره‌ کریم‌خان زند شکل گرفته است. دوره‌ای که با استعمار هلند و انگلیس و سلطه کمپانی هند شرقی بر جزایر جنوبی ایران و خصوصا جزیره خارک همراه بوده است.

کتاب چند جلدی "بر جاده‌های آبی سرخ" اثر زنده یاد نادر ابراهیمی که داستان زندگی و مبارزات این شخصیت را در قالب داستانی مرور می‌کند منبع اصلی نگارش داستان این بازی است.

این بازی از طریق شرکت "لوح زرین نیکان" در سطح بازار عرضه این محصول توزیع شده است و علاقه‌مندان می‌توانند آن را از مراکز فروش بازی‌های رایانه‌ای تهیه کنند.

بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای پیش از این بازهای "شمشیر نادر"،  "لطفعلی‌خان زند"، "عصر پهلوانان" و "گرشاسب" را بر اساس تاریخ ملی و فرهنگ بومی تولید و به علاقه‌مندان این بازی‌ها عرضه کرده است.