در اعتراض به اقدامات تروريستي گروهك پژاك؛
در اعتراض به اقدامات تروريستي گروه پژاك كاردار آلمان در تهران امروز (شنبه) در غياب سفير اين كشور به وزارت خارجه كشورمان احضار شد.
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۷:۴۲
کد خبر: ۶۵۶۹
به گزارش گرداب، در اعتراض به اقدامات تروريستي گروهك پژاك خانم "كادن باخ"، كاردار آلمان در تهران، در غياب سفير آن كشور، امروز (شنبه) به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شديد كشورمان نسبت به اقدامات گروهك تروريستي پژاك در ايران و اقامت سركرده گروهك مذكور در خاك اين كشور، به وي ابلاغ شد.

رئيس اداره اول غرب اروپاي وزارت امور خارجه كشورمان در اين ديدار با اشاره به اقدامات گروهك تروريستي پژاك طي چند سال اخير كه منجر به شهادت و مجروح شدن تعداد زيادي از شهروندان جمهوري اسلامي ايران شده، تعهدات بين‌المللي دولت‌ها در قبال مبارزه جدي و بدون تبعيض با پديده شوم تروريسم را يادآور شد و در اين راستا حضور سركرده گروهك پژاك در خاك آلمان را ناقض تعهدات بين‌المللي دولت آلمان و مشوق تروريست‌ها در تداوم جنايات ضدبشري آنها دانست.

اين مقام وزارت امور خارجه از دولت آلمان خواست كه ضمن خودداري از ادامه سياست برخورد دوگانه با مقوله تروريسم، به تعهدات و مسئوليت‌هاي بين‌المللي خود در اين زمينه عمل كرده اقدامات جدي عليه توقف فعاليت‌هاي عناصر گروهك تروريستي پژاك را به عمل آورد.

كاردار آلمان نيز گفت كه مراتب را به برلين منعكس كرده نتيجه را به وزارت امور خارجه اطلاع خواهد داد.

منبع: فارس


برچسب اخبار:
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد