Gerdab.IR | گرداب

از کاسبی با روح‌های سرگردان تا سوءاستفاده از دختران

تاریخ انتشار : ۰۸ مرداد ۱۳۹۰

در کنار داستان‌هایی که این افراد از احضار روح نقل می‌کنند، روش‌هایی را نیز برای این کار به افراد مراجعه کننده به این سایت‌ها یا وبلاگ‌ها آموزش می‌دهند.

گرداب- چندی است بازار احضار ارواح در جامعه داغ داغ است. ردپای مروجان این تفکر را در اینترنت می‌توان مشاهده کرد که در سایت‌ها و وبلاگ‌های گوناگون با عناوینی همچون آموزش احضار ارواح، احضار روح با تخته "وی یا"، احضار روح با نعلبکی، احضار روح با لیوان و موارد دیگر فعالیت دارند.

ترویج دهندگان تفکر احضار روح، نه تنها از این راه کسب درآمد می کنند، بلکه برخی از آنان با استفاده از این حربه، تفکرات دیگری مانند تناسخ -که از نظر دین اسلام مردود است- را تبلیغ می کنند.

برای نمونه، در یکی از این سایت ها، نویسنده و مدیر سایت که ادعا می کند توانایی احضار ارواح را دارد، زیرکانه در قالب بیان یکی از داستان های احضار روح از سوی خودش، تناسخ را تبلیغ و تایید کرده و نوشته است: سلام خدمت شما دوستان گرامی از همه شما (مخصوصا خانم پریسا: دختر اصیل آریایی) که لطف می‌کنید نظر می‌دهید، متشکرم. چند شب قبل روح خانومی به نام منیره را احضار کردیم که در زمان حیات بسیار زن مومنی بوده و حتی در آن دنیا خانم فاطمه زهرا سلام الله علیها را زیارت کردند و در عالم چهارم روحی هستند. وقتی از ایشون پرسیدم که آیا تناسخ وجود دارد یا نه گفتند که وجود دارد و همچنین وقتی از ایشون پرسیدم که آیا می‌تواند روح مادر بزرگ من را به مجلس ما بیاورد سریعا اینکار را کرد و ما توانستیم به راحتی و برای بار دوم با روح مادر بزرگم ارتباط برقرار کنیم و از خانم منیره وقتی خواستیم در مجالس دیگر ارتباط با ارواح ما حضور داشته باشد، قبول کرد و ما دوباره دیشب با روح این خانم ارتباط برقرار کردیم. باز هم از شما دوستان می‌خواهم که لطف کنید و به وبلاگ خودتون نظر بدهید؛ مرسی.

با ما تماس بگیرید
برخی از صاحبان این سایت‌ها و وبلاگ‌ها، برای ارتباط بیشتر با مخاطبان، شماره تلفن و یا آدرس پست الکترونیکی خود را در اختیار کاربران قرار داده اند تا برای کسب اطلاعات بیشتر در این‌باره، به صورت مستقیم با خود این افراد ارتباط برقرار کنند.

آموزش روش‌های احضار ارواح برای کسب درآمد
در کنار داستان‌هایی که این افراد از احضار روح نقل می‌کنند، روش‌هایی را نیز برای این کار به افراد مراجعه کننده به این سایت‌ها یا وبلاگ‌ها آموزش می‌دهند.

پس از تماس (در نقش فرد علاقمند به این کار) با یکی از مروجان احضار روح، فرد مدعی در پاسخ به این پرسش که چرا شیوه ای را که شما در سایتتان گفته بودید چند بار امتحان کردم، اما موفق نشدم، گفت: درست است که ما روش را در سایت گفته‌ایم، اما شما برای موفقیت در احضار روح، باید زیرنظر خود من این کار را تمرین کنید و برای این کار باید 100 هزار تومان به حساب واریز کنید.

یک روش برای احضار روح‌های مذکر و مونث
روش‌های گوناگونی در این محیط‌های مجازی برای احضار ارواح ادعا می شود. در یکی از این سایت‌ها، نویسنده مدعی نوشته است: همگی دور یک میز دایره ای شکل بنشینید که چوبی باشد و سه پایه هم داشته باشد و تعداد نشستنگاه از 2 تا 6 نفر باشد. حروف الفبا را جدا جدا تهیه کنید و به طور دایره به اطراف میز بچسبانید و ارقام را هم از یک تا ده جدا جدا زیر همان حروف الفبا بنویسید بعد هم کلمه بلی یا خیر را هم نوشته به میز بچسبانید؛ بلی یا خیر باید در دور میز مقابل هم چسبانده شود.

بعد یک لیوان آبخوری سبک در مرکز دایره میان بلی و خیر وارونه بگذارید. حاضران به‌شکل دایره دور میز بنشینند و هر یک انگشت سبابه دست راست خود را به اطراف لیوان بچسباند، بدون فشار. محل به وسیله نور خفیف و یا لامپ قرمز کوچکی روشن شود. یکی سوره فاتحه یا دعایی را بخواند. موسیقی آرام، بلامانع است. قبل از جلسه حاضرین مدت ربع ساعت در خلسه و سکوت و تفکر درباره ارواح باشند و هر گونه فکر دیگری را از خود دور کنند. در این هنگام که لیوان شروع به حرکت می‌کند یا صدای ضربه می‌آید ارواح حاضرند. رئیس جلسه نام روح را می‌پرسد و فنجان شروع به حرکت به طرف نام آن روح می‌کند. به ترتیب حروف، اسم، بعد هم سوالها را بپرسید!

خالی بندی با تصاویر فتوشاپی
در این محیط های اینترنتی، تصاویری منتشر شده و می شود که در آن ها، در کنار یک فرد عادی، تصویری مبهم از فرد دیگری وجود دارد که شبیه به شنیده های مرسوم درباره ارواح است. صاحبان این سایت ها با قاطعیت و با ذکر جملاتی از قبیل "این عکس از سوی معتبرترین خبرگزاری های بین المللی تایید شده است"، مدعی هستند که تصویر فرد محو شده، متعلق به یک روح است.

ادعای این اشخاص حتی از این هم فراتر رفته و با بیانی مبالغه آمیز، مدعی هستند در هر عکسی که همه افراد می‌گیرند به طور قطع، یک روح حاضر است!

بهره برداری های سیاسی
جالب اینجاست که پای احضار ارواح حتی به مسائل سیاسی هم کشیده می شود و افراد و گروه های سیاسی گوناگون برای رسیدن به مقاصد خود به این موضوع متوسل می شوند. چندی پیش پس از خودکشی "علیرضا پهلوی"، یک شبکه تلویزیون ماهواره ای وابسته به سلطنت طلب ها اعلام کرد روح علیرضا پهلوی را احضار كرده‌اند و او گفته است خودكشی نكرده، بلكه یک سفید پوست آمریكایی به دستور جمهوری اسلامی او را كشته است!

چنین ادعایی که یک طنز تمام عیار بود، در ستون گفت و شنود روزنامه کیهان هم اینگونه به طنز کشیده شد: «گفتم: اتفاقاً در ایران هم روح او را احضار كرده اند و گفته است داداش رضا ربع پهلوی و ننه فرح برای بالا كشیدن ثروتش او را كشته اند.

گفت: سندت چیست؟

گفتم: ای عوام! مگر سلطنت طلب ها برای ادعایشان سند محضری منگوله دار ارائه كرده اند كه از من سند می خواهی؟!

گفت: چه عرض كنم؟!

گفتم: یارو رفت پیش كدخدای روستا و گفت: دیشب شما را خواب دیدم، یک حالت روحانی داشتید! كدخدا كه خیلی خوشش آمده بود و در ضمن می خواست جلوی بقیه تظاهر به تواضع كند، گفت: ای آقا! بنده را چه به این حالات روحانی! خب! بعد چی؟ و روستایی گفت: سوار یک اسب سفید بودید، كدخدا باز گفت؛ ای آقا! ما را چه... روستایی گفت: اما به جای كلاه، پوست هندوانه روی سرت بود. كدخدا كه بدجوری از كوره در رفته بود گفت: تو... خوردی كه مرا به خواب دیده‌ای! و روستایی با سادگی گفت: خودت... خوردی كه به خواب من اومدی!»سوء استفاده از دختران جوان با احضار ارواح
از چنین مدعیانی این انتظار هم می رود که در کنار کلاهبرداری های مالی و کسب درآمدهای نامشروع، فساد اخلاقی را هم دامن بزنند.

چندی پیش، ماموران با انجام تحقیقات محلی دریافتند یک مرد ۳۶ ساله به همراه همسر خود پاتوقی برای سرکیسه کردن مردم فراهم كرده و با عنوان فالگیری با قرآن و دادن دعای گشایش كار و... از مردم پول می‌گیرد. كارآگاهان با اعزام چند نفر از ماموران خود در ظاهر مشتری به منزل این مرد به اطلاعات دقیق تری از كسب و كار غیرقانونی به روز دست پیدا كردند.
 
ماموران اعزام شده گزارش دادند كه متهم و همسرش با عنوان داشتن كرامات روحی و ارتباط با ارواح مقدس و اجنه برای خود معركه ای راه انداخته و به سوءاستفاه از شهروندان گرفتار و خرافاتی می‌پردازند.

با هماهنگی با مقامات قضائی حكم تفتیش خانه مورد نظر صادر و ضابطین قضائی با كند و كاو منزل به مقداری خرت و پرت از جمله نوشته های عجیب و غریب، جوهر و دوات، قلم موهای مخصوص دعانویسی، رمل، اسطرلاب و... دست پیدا كردند.آ نها در گفت و گو با تعدادی از مراجعین به این خانه فهمیدند این زوج با ترفندهایی خاص و به بهانه های مختلف هر بار مبالغ هنگفتی را از مشتریان خود گرفته و با وعده سر‌خرمن حل مشكلات آنها، از ایشان كلاهبرداری می‌كرده‌اند.

یكی از مشتریان گفت: «از طریق یكی از اقوامم با این زن و شوهر آشنا شدم. دختر دم بختی داشتم كه هنوز شوهر نكرده و نگران آینده وی بودم. وقتی پیش این زوج آمدم آنها با دادن این قول كه طولی نخواهد كشید كه بخت دخترم باز خواهد شد، یك نوشته نامفهوم به من داده و دستوراتی را هم نیز ضمیمه آن كردند. آنها در قبال این كار چند صد هزار تومان نیز از من دریافت كردند، اما پس از مدتی هیچ اتفاقی نیفتاد و هیچ گرهی از مشكل من باز نشد. حالا آمده ام از آنها بپرسم چرا دعایشان نتیجه ای نداده است؟!»

ماموران همچنین در ادامه پرس و جوها از اقدامات شیطانی به روز نیز پرده برداشتند؛ چرا كه اطلاعاتی به دست آنها رسید كه حاكی از استفاده غیر اخلاقی این مرد از بعضی زنان و دختران مراجعه كننده داشت. طی این سوءاستفاده ها متهم به بهانه احضار ارواح از بعضی زنان و دختران می خواسته در وضعیتی نامناسب ظاهر شده و سپس با آنها روابط غیر شرعی برقرار می كرده است.

یادآور می‌شود به‌رغم این اطلاعات هنوز این پرونده شاکی خصوصی ندارد و به همین خاطر متهمین با قرار قضائی آزاد هستند!

برنا