Gerdab.IR | گرداب

سردار وحیدی:

تدابیر امنیتی برای حفاظت از نخبگان علمی

تاریخ انتشار : ۰۹ مرداد ۱۳۹۰

وزیر دفاع در رابطه با حفاظت از نخبگان علمی کشور گفت که مسئولان حفاظتی به این موضوع توجه کرده اند، اما تعداد نخبگان به گونه‌ای است که نمی‌توان برای همه آنها حفاظت فیزیکی خاص در نظر گرفت.

به گزارش گرداب،  سردار احمد وحیدی در حاشیه مراسم هفتمین روز شهادت داریوش رضایی‌نژاد، دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه خواجه نصیر، افزود: «دشمن با این ترورها به در بسته، سنگ می‌کوبد. وقتی دشمن یک دانشمند و نخبه علمی را از کشورمان می‌گیرد ما را متأسف می‌کند و خساراتی وارد می‌کند اما هرگز به هدفش نخواهد رسید. چراکه این ترورهای ناجوانمردانه، خود باعث فوران احساسات و جوشش‌های علمی خواهد بود.»

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: «مسئولان امنیتی کشور حتماً تلاششان را برای حفاظت بیشتر دانشمندان و نخبگان علمی کشورمان توسعه خواهند داد.»

وی افزود: «تا کنون ترور عزیزانی در میان اساتید دانشگاه را داشتیم، اما امروز دشمنان حوزه ترورهایشان را به دانشجویان رسانده‌اند و این نشان می‌دهد که آنها با یک ملت مواجهند. تلاش دشمن این است که ایجاد رعب کند و مانع از دسترسی کشور به پیشرفت شود. این درحالی ‌است که پیام خون شهیدانمان تلاش بیشتر است و انگیزه‌های شوم دشمن حتماً نافرجام می‌ماند.»

منبع: مهر