Gerdab.IR | گرداب

خبرگزاري رويترز:

انصراف نتانياهو از نشست هسته اي ناشي از نگراني از انتقادها بود

تاریخ انتشار : ۲۲ فروردين ۱۳۸۹

بنيامين نتانياهو نخست وزير اسرائيل از شرکت در نشست امنيت هسته اي که هفته اينده در سطح سران در واشنگتن برگزار مي شود انصراف داد زيرا نگران است کشورهاي اسلامي از اين نشست براي مطرح کردن درخواست هاي خود مبني بر خلع سلاح تل اويو استفاده کنند.

به گزارش گرداب به نقل از رويترز، بنيامين نتانياهو نخست وزير رژیم صهیونیستی از شرکت در نشست امنيت هسته‌اي که هفته
آينده در سطح سران در واشنگتن برگزار مي شود انصراف داد، زيرا نگران است کشورهاي اسلامي از اين نشست براي مطرح کردن درخواست هاي خود مبني بر خلع سلاح تل‌آويو استفاده کنند.

يک مقام این رژیم روز جمعه گفت که نتانياهو مي‌خواهد يکي از معاونان خود را به اين نشست با شرکت نمايندگان چهل و هفت کشور اعزام کند. وی بعد از آن که متوجه شد برخي کشورها از جمله ترکيه و مصر قصد دارند خواستار امضاي معاهده ان‌پي‌تي از سوی اسرائيل شوند ، تصميم به لغو حضور در این نشست گرفت.

رژیم صهیونیستی با ملحق نشدن به معاهده ان‌پي‌تي که سال 1970 تصويب شد، از دادن قولی مبنی بر این که پيگير سلاح هاي هسته‌اي نباشد، خودداري کرده است.

این رژیم همچنين با امضا نکردن ان‌پي‌تي به بازرسان بين المللي اجازه نداده است از رآکتور "ديمونا" بازديد کنند که به نظر می‌رسد تامين کننده تنها زرادخانه هسته اي در منطقه است.