Gerdab.IR | گرداب

ضربه های نهایی پاسداران انقلاب بر بدنه گروهک های ضد انقلاب؛

عقب نشینی پ.ک.ک از موضع حمایت از پژاک

تاریخ انتشار : ۲۰ مرداد ۱۳۹۰

رهبر پ.ک.ک برای جمهوری اسلامی شرط گذاشته بود که به شرط اهداء یک دفتر برای فعالیت در ایران به پژاک نیروهای خود را از مرز ایران فرا می خواند، اما به دلیل مخالفت کشورمان، مجبور شده است دستور عقب‌نشینی بدهد.

به گزارش گرداب به نقل از بولتن نیوز، در پی ضربه های شدید وارد شده به گروهک تروریستی پژاک از سوی نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و از هم پاشیدن نیروهای آن، گروهک پ.ک.ک که از گروهک های تروریستی ترکیه و شمال عراق به حساب می آید و پژاک در حقیقت نیروی ایرانی این گروهک تروریستی به شمار می رود، در بیانیه ای با اشاره به حمله نیروهای ایرانی به این شاخه پژاک خواستار خروج فوری نیروهای این گروهک از ایران شد.
 
یک منبع نزدیک به پ.ک.ک می گوید که آنها قصد دارند نیروهای نظامی پژاک را از دسترس نیروهای ایرانی بیرون بکشند. رهبر ارشد پ.ک.ک اخیراً گزارش کرده است که عملیاتی که علیه پژاک در ایران انجام پذیرفت مشکلاتی را برای پ.ک.ک ایجاد کرده است.   

رهبر پ.ک.ک در این بیانیه تاکید می کند که دستور ویژه ای داده است تا تمامی نیروهای تحت امرش از گروهک پژاک خارج شوند. او می افزاید: «این یک دستور یک جانبه است که برای جلوگیری از حملات بیشتر ایران به این گروهک اتخاذ شده است. نیروهای پ.ک.ک به جای نیروهای پژاک بر روی مرز ایران مستقر می شوند، زیرا در حال حاضر وضعیت درگیری با ایران به نقطه بحرانی رسیده است و اگر ایران به اردوگاه پژاک حمله کند ما در این زمینه اقدام مناسب انجام می دهیم، زیرا در حال حاضر نیروهای پ.ک.ک بر روی مرز با ایران هستند اما پ.ک.ک هیچگونه جنگی با ایرانیان ندارد.»
 
این بیانیه رهبر گروهک تروریستی ترکیه ای در حالی صادر شده است که پژاک به عنوان شاخه پ.ک.ک در هفته های اخیر ضربات سختی از نیروهای ایرانی دریافت کرده و در آستانه محو کامل قرار گرفته است. از طرف دیگر بسیاری از رهبران اصلی و فرماندهان شاخه های مختلف نظامی گروهک تروریستی پژاک که از جمله نیروهای کرد با تابعیت ترکیه هستند، به دستور مقامات ارشدشان از سوی گروهک پ.ک.ک وارد پژاک شده اند و اکنون رهبران این گروهک نگران از دست دادن نیروهای خود هستند.

همچنین شنیده ها حاکی از این است که رهبر ارشد گروهک پ.ک.ک در ابتدا برای جمهوری اسلامی شرط گذاشته بود که به شرط اهداء یک دفتر برای فعالیت های سیاسی در ایران به پژاک نیروهای خود را از مرز ایران فرا می خواند، اما وقتی با مخالفت و ایستادگی کشورمان روبرو شده، به ناچار و برای حفظ نیروهای خود مجبور شده است چنین دستوری بدهد.
 
به هر حال موضوعی که به خوبی روشن است این است که گروهک تروریستی پژاک اکنون آخرین دست و پاهای خود را می زند و این موضع گیری رهبر ارشد پ.ک.ک که در حقیقت منبع اصلی رویش این گروهک بوده است حاکی از عقب نشینی رسمی از مواضع این گروهک و خالی کردن پشت آن است.