Gerdab.IR | گرداب

وبلاگ "تاربلاگ ایلیا"؛

نقاب‌هایی که مستضعفان می‌درند

تاریخ انتشار : ۲۶ مرداد ۱۳۹۰

دیگر دنیا طورى نیست که ابرقدرتها هرچه بخواهند بکنند. مستضعفین باید قیام کنند. مستضعفین همه بلاد، همه ممالک باید حق خودشان را با مشت محکم بگیرند.

گرداب- «هان‏ اى پدران کلیسا! بپاخیزید و عیسى مسیح را از چنگال این دژخیمان نجات دهید که آن پیامبر بزرگ از ستمگرى که دین را وسیله ظلم و دعا را وسیله رسیدن به مَسند ستمگرى به بندگان خدا قرار مى‏دهد بیزار است؛ که دستورهاى آسمانى همه براى نجات مظلومان، از ملکوت نازل شده است و اى مستضعفان جهان! برخیزید و هم پیمان شوید و ستمگران را از صحنه برانید؛ که زمین از خداست و وارث آن مستضعفانند…» (صحیفه امام، ج‏۱۱، ص: ۳۷۶)

«دیگر دنیا طورى نیست که ابرقدرتها هرچه بخواهند بکنند. مستضعفین باید قیام کنند. مستضعفین همه بلاد، همه ممالک باید حق خودشان را با مشت محکم بگیرند. منتظر نباشند که آنها حق آنها را بدهند. مستکبرین نخواهند حق کسى را بدهند.» (صحیفه امام، ج۱۲، ص: ۱۴۴)

ماجراهای اخیر انگلیس و خشونت‌ها و سرکوب وحشیانه‌ رژیم سلطنتی بریتانیا –که نشان داد کم از دیکتاتورهای عرب ندارد- را نباید ساده گرفت. وقتی این حوادث را در کنار اتفاقات چند ماهه اخیر و آشوب‌های مشابه در یونان، فرانسه، اسپانیا و ایتالیا در نظر بگیری، بسیار معنادارتر خواهد بود. اتفاقی و چند دزدی ساده دانستن حوادث سخت، خام اندیشی است. عجیب آنکه انگلستان اینقدر دزد و اوباش دارد و در حرکتی هماهنگ با سایر کشورهای اروپایی دست به کار شده‌اند! و اینجاست که عمق خنده‌دار بودن دست و پا زدن‌های رسانه‌های سلطنتی و مسئولین انگلیس در برچسب زدن به این اعتراضات نمایان می‌شود.

«هان‏ اى مستضعفان جهان، بر مستکبران آدمخوار بشورید و حق خود را از آنان بگیرید که خداوند با شماست و وعده او تخلف ناپذیر است. از خداوند قادر متعال پیروزى اسلام را خواهانم.» (صحیفه امام، ج‏۱۵، ص: ۳۵۰)

کسانی که تحت تاثیر رسانه‌های انگلیسی، گمان کرده‌اند که حوادث اخیر جمعی اوباش‌اند و به ما ربطی ندارد و شامل حکم "اشغل الظالمین بالظالمین" می‌شود. بویی از اسلام ناب و اندیشه‌های امام روح‌الله نبرده‌اند. کوچکترین بویی از بزرگترین جبهه‌ای که امام در تمام سال‌های عمرش ترسیم می‌کرد بین مستضعفین و مستکبرین، نبرده‌اند. ماجرا نبردی سهمگین بین اقشار مستضعف جامعه و مرفهین بی‌درد است. دردی که تخدیر رسانه‌های غربی نیز بیش از این نمی‌تواند آن را پنهان کند. لاجرم دست به خشونت وحشیانه برده‌اند. اما این حادثه‌ای است که هر روز باید منتظر برآمدنش از جایی باشیم تا شرایط برای قیام سراسری فراهم شود.

«اى مستضعفان جهان! بپا خیزید و خود را از چنگال ستمگران جنایتکار نجات دهید و اى مسلمانان غیرتمند اقطار عالم! از خواب غفلت برخیزید و اسلام و کشورهاى اسلامى را از دست استعمارگران و وابستگان به آنان رهایى بخشید…» (صحیفه امام، ج‏۱۲، ص: ۱۶۱)

صدای خرد شدن ستون فقرات مدرنیته و همه‌ وهمیاتش رسوای عالم گشته است. آن روز که پاهای غول لیبرالیسم در افغانستان و عراق فرو می‌رفت، آن روز که بحران مهم‌ترین رگ حیاتی زندگی مدرن –اقتصاد- را پاره کرد، باید منتظر حوادثی عجیب‌تر از این می‌بودیم. ماجرا فراتر از نمایش بی‌آبرویی و ناکارآمدی چماق‌های عوام‌فریبی چون "منشور حقوق بشر" است که دیر زمانی است استفاده‌های ابزاری و سیاسی این فاحشه را رسوا کرده است.

اما کار تا آنجا بالا گرفته است که نقاب از چهره‌ پیچیده‌ترین ابزار دیکتاتوری مدرن، یعنی "رسانه‌ها" نیز فرو افتاده است. بی‌بی‌سی چنان تف بر آبروی ظاهری تمام این سال‌هایش کرده‌ است که عقل و فهم رسانه‌ای‌ خود را نیز از کف داده است. آن چنان که بخش فارسی‌‌اش خشونتی را تکذیب می‌کند که بخش عربی‌ا‌ش در حال پخش و تحلیل آن است!! آری این عجوزه  دیگر توان سلطه‌گری‌‌اش بر املت‌ها را از دست داده است. دیگر هیچ چیز نمی‌تواند دنیای مدرن، این غول ناقص‌العقل کریه‌المنظر پف‌کرده‌ بزک کرده‌ را، حفظ کند.

«هان ‏اى مسلمانان جهان و مستضعفان تحت سلطه ستمگران، بپاخیزید و دست اتحاد به هم دهید و از اسلام و مقدرات خود دفاع کنید و از هیاهوى قدرتمندان نهراسید که این قرن به خواست خداوند قادر، قرن غلبه مستضعفان بر مستکبران و حق بر باطل است.» (صحیفه امام، ج‏۱۵، ص: ۶۰)

هنوز آغاز یک پایان است. آری این روزها از آمریکای لاتین، شمال آفریقا و  حتی سومالی بگیر تا خود اروپا جنگ فقر و غنا در حال نزدیک شدن به روزهای مهمی است. روزهایی پر آشوب و پر غوغا اما روزهایی شگفت آور و نوید بخش.

«پیروزى نهایى این است که همه بلاد، همه مستضعفین بر مستکبرین پیروز بشوند ان شاء اللَّه.» (صحیفه امام، ج‏۱۰، ص: ۱۸۲)

پ.ن: شنبه جمعی از دانشجویان در نامه‌ای به کاردار انگلیس در تهران خواستند برای پاسخگویی به سرکوب و خشونت در کشورش، در تجمع روز یک‌شنبه دانشجویان مقابل این سفارت حاضر شود. ایشان گویی پاسخ این نامه را در بی‌بی‌سی دادند. البته بسیار جای تعجب بود بعد از یک عمر دراز غارتگری ملت‌ها و با چنگال‌های آغشته به خون مردم فلسطین، ایران، هند، عراق، افغانستان و امروز خون مردم خود، چنان ترس از این حوادث چند روزه وجودشان را پر کرده است که دم از گفتگو می‌زنند! البته ما نیز استقبال خواهیم کرد تا ایشان تشریف بیاورند و پاسخگوی یک عمر جنایت و غارتگری دولت مطبوعاشان علیه ملت‌ها و مستضعفین باشد!

تاربلاگ ایلیا