در رزمايش پيامبر اعظم 5؛

شناور هوشمند سپاه آزمايش شد

شناور هوشمند سپاه آزمايش شد
تاریخ انتشار : ۰۲ ارديبهشت ۱۳۸۹

شناور فوق سريع و هوشمند ايران قادر است دور از رادارهاي دشمن، به شناورهاي متجاوز حمله ور شود و با قدرت تخريبي خود، هر نوع ناو و هدف سطحي را منهدم و غرق کند.

به گزارش گرداب به نقل از مهر از منطقه رزمايش پيامبر اعظم 5، نيروي دريايي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، نخستين بار شناور هوشمند و منحصر به فرد خود را با نام "يا مهدي‌عج‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف"، که در صنايع دريايي سپاه به توليد انبوه رسيده است، امروز پنجشنبه و در نخستين روز رزمايش بزرگ پيامبر اعظم 5، با موفقيت کامل عملياتي کرد.

همچنين امروز 313 فروند از انواع شناورهاي تندرو موشک‌انداز، اژدرافکن، راکت انداز، شناورهاي عمليات ويژه و شناورهاي حامل تکاوران و غواصان نيروي دريايي سپاه پاسداران در پهنه آب‌هاي خليج فارس بخشي از قدرت دريايي ايران را به نمايش گذاشتند.

استفاده از نيروي انساني کمتر و تجهيزات پيشرفته تر از ديگر ويژگي هاي قايق هاي تندروي نيروي دريايي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي است.

به‌کارگيري آسان، امکان توليد انبوه به صورت نامحدود و وسيع و آموزش گسترده بسيجيان براي استفاده از اين شناورها، به قايقهاي تندروي سپاه اين امکان را داده است که به راحتي بتوانند به صورت انبوه به سمت هر مهاجمي حمله ور شوند.

طبق اعلام مسئولان اين قايق هاي تندرو از فرماندهي متمرکزي برخوردار نيستند و هر يگان در تصميم گيري در شرايط خاص و شرايط منطقه اي، خوداتکاء است.

امروز در نخستين مرحله از رزمايش نخست 50 فروند از شناورهاي تندرو هدف خود را در آبهاي سرزميني ايران که نخستين بار يک ناو جنگي حقيقي است، شناسايي کردند، سپس يگان هاي تکاور دريايي سپاه، پس از هشدارهاي پي در پي و سرپيچي ناو جنگي دشمن فرضي، به اين ناو حمله ور شدند و آن را محاصره و تسخير کردند. دستگيري يگان رزم ناو دشمن فرضي، مهمات گذاري و از کار انداختن با شناورهاي هوشمند و موشک انداز سپاه، ادامه عمليات ناوگان دريايي سپاه دراين رزمايش بود. زرم ناو دشمن فرضي در مرحله آخر با شناورهاي اژدر افکن به طور کامل منهدم و غرق شد.

بنا بر اين گزارش جانشين فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي اعلام کرد: «پيام رزمايش پيامبر اعظم 5، براي کشورهاي دوست و همسايه پيام صلح، امنيت و آرامش متقابل و براي دشمنان نشان دادن اقتدار، اراده و عزم ملي جمهوري اسلامي ايران در دفاع از استقلال، تماميت ارضي و حريم آبهاي خليج فارس، درياي عمان و تنگه هرمز است.»

رزمايش پيامبر اعظم 5 به مدت 3 روز در 4 مرحله اجرا مي شود.