تجربه 11 سپتامبر از طریق بازی رایانه‌ای + عکس

تجربه 11 سپتامبر از طریق بازی رایانه‌ای + عکس
تاریخ انتشار : ۱۶ شهريور ۱۳۹۰

"گروه تخریب بمب" نام بازی‌ای است که کاربر در یکی از شهرهای بزرگ جهان یعنی نیویورک قرار می‌گیرد تا از طریق کار گروهی با تهدیدات حملات تروریستی مقابله کند.

به گزارش گرداب، پس از اینکه وقایع 11 سپتامبر سال‌ها موضوع اصلی بسیاری از کتاب‌ها، مقالات و فیلم‌های آمریکایی و نیز دست‌آویزی برای ترویج موج اسلام‌هراسی در جهان قرار گرفت، حال نوبت به بازی‌های رایانه‌ای رسیده است تا به نوعی به شرح وقایع این حادثه بپردازند.

"گروه تخریب بمب: نیویورک" نام بازی‌ای است که در آن شما در یکی از شهرهای بزرگ جهان یعنی نیویورک و جایی که زمانی برج‌های دوقلوی تجارت جهانی در آن وجود داشت، قرار می‌گیرد تا از طریق کار گروهی با تهدیدات حملات تروریستی مقابله کنید.

این گروه، "گروه تخریب بمب نیویورک"‌ نام دارد. شما می‌توانید در این بازی در نقش یکی از جدیدترین اعضای آن ایفای نقش کرده و گروهی از تروریست‌ها را که شهر نیویورک را تهدید می‌کنند تعقیب و دستگیر کنید. در واقع، شخصیت اصلی این بازی زنی است که به تازگی به این گروه پیوسته است و "استیو" و سگش "دوک"، وی را در انجام وظایفش یاری می‌دهند.

در این بازی شما باید به کمک این سگ آموزش‌دیده و نیز با اعتماد به مهارت‌های خود بمب‌های موجود را پیدا کرده و قبل از وقوع فاجعه آنها را خنثی کنید. یکی دیگر از شخصیت‌هایی بازی که شما را همراهی می‌کند بازرس "استیو لانوس" نام دارد. این شخصیت حقیقی، یک بازرس گروه تخریب بمب شهر نیویورک است که به دلیل کارها و فعالیت‌هایش در حادثه 11 سپتامبر مدال شجاعت دولت آمریکا را دریافت کرده است.


با توجه به این که سیاست‌مداران آمریکایی و اسلام‌ستیزان تاکنون با تأسی به حادثه 11 سپتامبر بهره‌های زیادی در پیش‌برد سیاست‌های خود برده‌اند، طبیعی است که آنها سعی کنند تا به انحای مختلف از جمله بازی‌های رایانه‌ای چنین واقعه و حس تنفری را در ذهن کودکان و نوجوانان خود به ثبت برساند.

این بازی یک بازی ماجراجویی ـ معمایی است که برای رایانه‌های شخصی و از سوی شرکت "میرسکام" ساخته شده است. هدف بازی محافظت از شهر در مقابل حملات تروریستی و خنثی‌سازی بمب‌هایی است که در سراسر شهر کار گذاشته شده است. به گفته سازندگان آن، قرار است نسخه کامل این بازی در این ماه وارد بازار شود ولی با این حال هنوز تاریخ دقیقی برای آن مشخص نشده است.


مسئول روابط عمومی شرکت میرسکام، گفته است: «این بازی فرصتی است برای انجام یک سری کارهای ماجراجویی و پلیسی. تنها در بخش بازی است که شما می‌توانید با شخصیت‌ها تعامل داشته باشید. مهم‌تر از همه این که می‌توانید با قهرمانان واقعی‌ای چون بازرس لانوس نیز تعامل داشته باشد.»

منبع: مشرق