Gerdab.IR | گرداب

انهدام یک تیم تروریستی گروهک کومله

تاریخ انتشار : ۲۰ شهريور ۱۳۹۰

ظهر نوزدهم شهریور ماه یک تیم تروریستی چهار نفره از گروهک تروریستی کومله در یک عملیات تعقیب و گریز به دست سربازان گمنام امام زمان متلاشی شدند.

به گزارش گرداب، ظهر روز شنبه نوزدهم شهریور ماه یک تیم تروریستی چهار نفره از گروهک تروریستی کومله باند عمر ایلخانی زاده در حدفاصل محور مهاباد- میاندوآب در یک عملیات تعقیب و گریز به دست سربازان گمنام امام زمان متلاشی شدند.
 
این تیم چهار نفره متشکل بودند از: یوسف کریمی، اسعد عظیمی، اسماعیل اورامی و فردی دیگر که طی یک سلسله عملیات اطلاعاتی و امنیتی به تور وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران افتادند. در نتیجه این تعقیب و گریز و درگیری، سردسته این تیم تروریستی به نام یوسف کریمی به هلاکت رسید و همچنین دو نفر دستگیر و یک نفر از اعضای این تیم تروریستی نیز متواری شد. یوسف کریمی که از پیشمرگان گروهک کومله باند "عمر ایلخانی زاده" بود، در تاسوعای سال ۱۳۸۸ چهار نفر از پرسنل جان برکف نیروی انتظامی را به شهادت رسانده بود.
 
سوابق و فعالیتهای تروریستی یوسف کریمی
محمد امین افشاری ، یوسف کریمی و ایاد اورامی در تاسوعای سال ۱۳۸۸ در تاریخ ۰۵/۱۰/۱۳۸۸ سه نفر از مامورین ناجا در مهاباد را به شهادت رسانده و فرار می کنند.

یوسف کریمی و دیگر اعضای این تیم تروریستی در سال ۸۸ عضو تشکیلات مخفی گروهک تروریستی کومله باند عمر ایلخانی زاده بودند که به دستور سرکرده کومله، این حرکت تروریستی را سازمان دادند.

آنها پس از به شهادت رساندن مامورین نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، به دستور سرکرده کومله و مسئول نظامی این گروهک، بهرام رضایی ملقب به بهرام رهش، از کشور فرار کرده و به بخش تشکیلات علنی گروهک تروریستی کومله در کردستان عراق، ملحق می شوند، تا اینکه باز هم یک تیم تروریستی چهار نفره دیگر از گروهک کومله، باند عمر ایلخانی زاده، متشکل از محمد امین افشاری، محی الدین کلهری، حسین دهقانی و ایاد محمد نسیم مشهور به ایاد اورامی، در اسفندماه همان سال (۱۳۸۸)، از مرز سردشت، برای انجام عملیاتهای تروریستی، اخاذی و چته گری، وارد منطقه می شوند و تمامی این افراد باز هم در تور اطلاعاتی - امنیتی وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران، گرفتار شده و با تلاشهای خستگی ناپذیر سربازان گمنام امام زمان‌عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف، به سزای اعمالشان رسیده و به هلاکت می رسند.

در آن زمان قرار بر این بود تا یوسف کریمی و چند تن دیگر نیز، در این تیم تروریستی، حضور داشته باشند که بنا به دلایلی، از اعزام نامبرده با این تیم خودداری شد و در نتیجه وی نتوانست این تیم را همراهی کند.

از آن تاریخ تاکنون، چندین مورد اخاذی، تهدید، ارعاب و سرقت در پرونده وی به ثبت رسیده، تا اینکه هفته گذشته، یوسف کریمی، از سوی سرکردگان گروهک کومله باند عمر ایلخانی زاده، سازماندهی می شود، و همراه با یک تیم چهار نفره، به قصد ملاقات با برخی از اعضای تشکیلات مخفی گروهک کومله در کردستان و همچنین ترور و اخاذی، به مناطق کردنشین و خصوصا مهاباد، اعزام می شوند.

از لحظه ورود این تیم چهار نفره به داخل کشور و وارد شدن به مرزهای جمهوری اسلامی، این تیم تروریستی، تحت نظر قرار گرفت و در نهایت ظهر روز گذشته، شنبه نوزدهم شهریورماه، طی یک عملیات تعقیب و گریز، در محور مهاباد - میاندوآب این تیم در کمین سربازان گمنام امام زمان‌عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف قرار گرفتند که در نتیجه این درگیری، یوسف کریمی به هلاکت رسید، تعدادی دستگیر و یک نفر نیز از صحنه درگیری، فرار کرد.
 
منبع: بولتن نیوز