Gerdab.IR | گرداب

در پی خروج آمریکا از عراق؛

صدای آمریکا: حمله آمریکا به عراق و افغانستان به نفع ایران تمام شد

تاریخ انتشار : ۰۴ آبان ۱۳۹۰

حمله آمریکا به عراق و افغانستان باعث از میان برداشته شدن دشمنان در 2 طرف ایران شد، خروج نظامیان این کشور از عراق نیز به ایران کمک خواهد کرد که نفوذ خود را افزایش دهد.

به گزارش گرداب به  نقل از جام نیوز، "پاتریک سیل"، روزنامه‌نگار و نویسنده در مصاحبه با بخش خبری "صدای آمریکا" گفت: «متاسفانه حضور آمریکا در عراق نتایج منفی به بار آورده است، دلیل آن هم حضور اکثریت شیعه در این کشور و تاثیر آن در سیاست عراق است. حمله آمریکا به عراق و افغانستان به نفع ایران تمام شد. این دو حمله باعث از میان برداشته شدن دشمنان دو طرف ایران شد. خروج نظامیان آمریکا از عراق به ایران کمک خواهد کرد که نفوذ خود را افزایش دهد.»

وی افزود: «متأسفانه مخارج جنگ برای عراق و آمریکا زیاد بوده است. در آمریکا گروه‌های نزدیک به اسرائیل یعنی نو محافظه‌کاران، تأثیر زیادی در ادامه جنگ داشته‌اند که متأسفانه تاثیر منفی آن را در ادامه جنگ می‌بینیم.»

وی در پاسخ به سؤال مجری برنامه در مورد افزایش نفوذ ایران، اظهار داشتت: «من فکر می‌کنم با توجه به دولتی که در عراق سر کار است، این دولت بازیچه دست مقامات ایران نخواهد شد. ما نمونه اختلاف نظر ایران و عراق را شاهد هستیم. برای مثال ایران از عراق می‌خواهد از سوریه و حزب الله حمایت کند که این موضع در راستای منافع ملی عراق نیست.»

وی در پاسخ به این سؤال مجری صدای امریکا که "آیا سیاستی برای مقابله با نفوذ ایران وجود دارد؟"، خاطر نشان کرد: «مشکل عملکرد آمریکا در قبال ایران، سیاست خارجی آمریکاست که در راستای سیاست خارجی اسرائیل است. با توجه به وضعیت دشوار آمریکا در افغانستان، بدون کمک ایران موفقیتی برای آمریکا در منطقه وجود ندارد.»