Gerdab.IR | گرداب

پلیس سایبر: به فیس‌بوک اشراف کامل داریم

تاریخ انتشار : ۰۷ آبان ۱۳۹۰

معاون اجتماعی پلیس سایبر با اشاره به اشراف کامل بر شبکه‌های اجتماعی از فعالیت افرادی که با ایجاد هویتی کاذب و با استفاده از تصاویر مستهجن در این شبکه‌ها از دیگران اخاذی می‌کنند، هشدار داد.

به گزارش گرداب به نقل از فارس، معاون اجتماعی پلیس سایبر با بیان اینکه فضای مجازی باید مورد تحلیل قرار گیرد، گفت: «پلیس فتا اشراف کاملی به شبکه‌های اجتماعی و به خصوص شبکه فیس بوک دارد.»

سرهنگ "سیدمحسن میربهرسی"، در حاشیه‌ هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات افزود: «پلیس با تمام امکانات و مقدوراتش به مطالعه‌ عمیق در زمینه شبکه اجتماعی فیس‌بوک پرداخته است و کارگروه‌هایی در این زمینه مشغول به فعالیت شده‌اند که مبحث‌های فرهنگی و اجتماعی این شبکه را مورد رصد قرار دهند.»

معاون اجتماعی پلیس فتا در پاسخ به این سوال که برخورد پلیس با شبکه‌های فساد تشکیل شده در فیس‌بوک چگونه است؟ پاسخ داد: «پلیس فتا عمده‌ رویکرد فعالیتش موضوعات اجتماعی است. متاسفانه چند صباحی است افرادی با فریب کاری و با ایجاد هویتی کاذب و با استفاده از تصاویری مستهجن اقدام به اخاذی از دیگران کردند که متاسفانه برخی از جوانان به دلیل عدم آشنایی با این تهدیدات به سمت این افراد گرایش پیدا کرده و مورد اخاذی قرار می‌گیرند.»

وی عنوان کرد: «در کنار این افراد فریب خورده، کارگروه‌هایی وجود دارند که به صورت سازماندهی شده اقدام به انجام رفتارهای مجرمانه و ایجاد مراکز فساد کرده‌اند. با تحقیقات صورت گرفته پلیس با تعداد زیادی از این گروه‌ها برخورد شد و پرونده‌ها به نتیجه مناسب رسید.»