Gerdab.IR | گرداب

در عاشورای امروز کدام حسین را باید یاری کرد؟

تاریخ انتشار : ۰۸ آذر ۱۳۹۰

آن خورشیدی که در محرم سال 61 هجری تاریکی را از امت محمد صلی الله علیه و آله و سلم زدود، شعاع نورش امروز در پیشانی ولی امر مسلمین، ولی فقیه زمان، حضرت امام خامنه‌ای نمایان است.

گرداب- مطلب ارسالی وبلاگ "سرباز صفر جنگ نرم"- در جمله ای منسوب به امیرالمومنین علی علیه السلام آمده است: "ما فات مضی و ما سیاتیک فاین؟ قم، فاغتنم الفرصة بین العدمین" به این معنا که انسان عاقل بین گذشته‌ای که از بین رفته است و آینده‌ای که هنوز نیامده، فرصت‌های امروز خود را باید غنیمت شمارد.

و امروز بصیرت دینی و شور عاشورایی ما را باید در فهم جبهه حسینی امروز و ابعاد جنگ امروز ما با یزیدیان بکشاند.اگر کسی فهم دقیق از رسم عالم داشته باشد مطمئنا درک خواهد کرد که این جمله که "هر روز روز عاشوراست" چه معنایی می تواند داشته باشد و اگر اینچنین است، امروز ما باید نگران شقاوت حاصل از یاری نکردن حسین زمان خویش باشیم و عزاداری امروزمان در حقیقت تنها وظیفه‌ای که می‌تواند برای ما داشته باشد، آن است که این "حسین حسین" گفتنمان، ما را برای یاری کردن حسین علیه السلام آماده کند.

تمام سخن اینجاست که رشته معرفتی که سر سلسله‌دار آن حسین بن علی علیهما السلام است، تکلیف امروز عاشقان طریق حسین را معین می‌کند و به عبارت روشن‌تر آن خورشیدی که در محرم سال 61 هجری تاریکی را از امت محمد صلی الله علیه و آله و سلم زدود، شعاع نورش امروز در پیشانی ولی امر مسلمین، ولی فقیه زمان، حضرت امام خامنه‌ای نمایان است.

هنوز زمینه‌سازی برای ظهور منتقم خون حسین عجل الله تعالی فرجه الشریف جان‌فدا می‌طلبد و کربلاییان، امروز در مسیر ظهور مهدی جانبازی را در تبعیت از رشته مستحکم ولایت نشان می‌دهند تا در ردیف یاران وفادار سالار شهیدان قرار گیرند و ادعای "یا لیتنا کنا معکم" را در عرصه عمل به اثبات برسانند.

سرباز صفر جنگ نرم