Gerdab.IR | گرداب

حزب‌الله سیستم جاسوسی جدید رژیم صهیونیستی را کشف کرد

تاریخ انتشار : ۱۲ آذر ۱۳۹۰

حزب‌الله لبنان اعلام کرد که موفق شده است با کشف یک سیستم متعلق به رژیم صهیونیستی، یک عملیات جاسوسی دیگر این رژیم را در جنوب لبنان ناکام بگذارد.

به گزارش گرداب به نقل از فارس، حزب‌الله لبنان با انتشار بیانیه‌ای از موفقیت خود در ناکام گذاشتن یک عملیات جاسوسی رژیم صهیونیستی در شبکه ارتباطی و مخابراتی مخصوص حزب‌الله در جنوب لبنان خبر داد.

حزب‌الله در این بیانیه که روز گذشته صادر شده، تاکید کرد که مقاومت اسلامی سیستم تعبیه شده روی خطوط مخابراتی در "الوادی" میان دو شهرک "صریفا" و "دیرکیفا" یافت پیش از آن‌که دشمن صهیونیستی موفق شود با هواپیمای شناسایی آن را منفجر کند.

در این بیانیه به جزئیات بیشتری اشاره نشده، اما تصریح شده است که هیچ یک از رزمندگان آسیبی ندیده‌اند.

یک منبع در حزب‌الله به خبرگزاری فرانسه گفت که حزب‌الله پنج نفر از اعضاء خود را روز جمعه گذشته برای مراقبت منطقه‌ای که سیستم در آن تعبیه شده بود، اعزام کرده است. صهیونیست‌ها هشدار دادند که ممکن است سیستم کشف شده باشد.

خبرگزاری فرانسه اعلام کرده بود که رژیم صهیونیستی روز سه دسامبر سال گذشته 2010، دو سیستم مشابه برای جاسوسی در روستای "وادی‌القیسیه" کار گذاشته بود.

این نخستین بار نیست که حزب‌الله از کشف سیستم‌های جاسوسی رژیم صهیونیستی در جنوب لبنان خبر می‌دهد. چندی پیش نیز رسانه‌های خبری از موفقیت حزب‌الله در کشف عوامل سازمان جاسوسی آمریکا در این کشور خبر دادند، به طوری که برخی منابع اعلام کردند که فعالیت سیا در لبنان به حال تعلیق در آمده است؛ امری که برخی منابع آن را رد کردند.