Gerdab.IR | گرداب

ابراز نگرانی غرب از سرنوشت گروهک منافقین

تاریخ انتشار : ۱۲ آذر ۱۳۹۰

اروپایی ها از سرنوشت مبهم فرقه رجوی به ویژه با توجه به ضرب الاجل دولت عراق برای بستن پرونده این گروهک، نگران هستند.

به گزارش گرداب، اروپایی ها یکی از حامیان گروهک تروریستی منافقین از سرنوشت مبهم فرقه رجوی به ویژه با توجه به نزدیک بودن زمان خروج نظامیان آمریکایی و ضرب الاجل دولت عراق برای بستن پرونده این گروهک ابراز نگرانی می کنند.
 
در حالی که زمان چندانی به پایان مهلت تعیین شده از سوی دولت عراق برای پایان دادن به حضور گروهک تروریستی منافقین برای همیشه در این کشور باقی نمانده است، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به صراحت از سرنوشت فرقه رجوی ابراز نگرانی کرد.

"کاترین اشتون" در حاشیه نشست وزیران امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا که در بروکسل برگزار شد، اعلام کرد امیدوار است راه حل مناسب و رضایت بخش (برای اروپایی ها) برای اعضای گروه مجاهدین خلق (منافقین) پیدا شود.

وی از ادامه مذاکرات برای یافتن کشوری جایگزین برای رفتن اعضای گروهک تروریستی منافقین پس از اخراج از عراق و قصد خود برای رایزنی با اروپایی ها در این زمینه خبر داد.

اشتون همچنین از کشورهای آمریکا، کانادا و استرالیا که در این زمینه فعال هستند (رایزنی برای یافتن مکانی برای میزبانی منافقین تروریست) یاد کرد.

خاطرنشان می شود بیش از یکصد نفر از نمایندگان پارلمان اروپا تصمیم راهبردی و حاکمیتی دولت عراق برای پایان دادن به حضور یک گروه مسلح تروریستی را محکوم کرده اند.

اردوگاه اشرف که اخیرا به "عراق جدید" تغییر نام داده است، در استان دیاله عراق حدود 3500 نفر از اعضای گروهک تروریستی منافقین را در خود جای داده است. گروهک تروریستی منافقین از دهه هشتاد پادگان نظامی اشرف دراستان دیاله (57 کیلومتری شمال شرق بغداد ) را به عنوان مقر خود برگزید.
 
دولت عراق پرونده امنیتی این اردوگاه  را اوایل سال 2009 از نظامیان آمریکایی تحویل گرفت و نیروی امنیتی ویژه ای برای حمایت از این اردوگاه تشکیل داد. دولت عراق اخیرا برای خروج اعضای این گروهک تروریستی از خاک این کشور تا پایان سال جاری میلادی ضرب الاجل تعیین کرد.
 
گروهک تروریستی منافقین علاوه بر اقدامات تروریستی علیه ملت ایران در همکاری با رژیم دیکتاتوری بعث سابق و القاعده جنایتهای فراوانی نیز علیه ملت عراق مرتکب شد.
 
منبع: مهر