Gerdab.IR | گرداب

جاسوسي اف‌بي‌آي از مسلمانان آمريکا

تاریخ انتشار : ۱۲ آذر ۱۳۹۰

يک سازمان حقوق بشر در امريکا، "اف‌بي‌آي" را به جاسوسي و جمع آوري اطلاعات غيرقانوني از جامعه مسلمانان تحت پوشش نشست با نمايندگان اين گروه‌ها متهم کرده است.

به گزارش گرداب، آسوشيتدپرس گزارش داد اتحاديه آزادي‌هاي مدني آمريکا اعلام کرد اف‌بي‌آي از "برنامه امداد جامعه" سوء استفاده کرده و قصد دارد براي رسيدن به مقاصد خود، روابط ميان مسلمانان و اف‌بي‌آي را گسترش دهد.

اتحاديه آزادي‌هاي مدني آمريکا اين اطلاعات را براساس قانون آزادي اطلاعات اين کشور به دست آورده است.  ماموراني که در اين نشست‌ها حضور مي‌يابند، دستور دارند تا گزارش‌هايي تهيه کنند که اف‌بي‌آي از آن به عنوان "اهداف نظارت داخلي" ياد مي‌کند.

اتحاديه آزادي‌هاي مدني امريکا مي‌گويد، اف‌بي‌آي از برنامه‌هاي امداد اجتماعي به صورت غيرقانوني استفاده مي‌کند تا به صورت مخفيانه اطلاعاتي درباره فعاليت‌ مسلمانان جمع آوري کند.

گزارش‌ها حاکي از آن است که افشاي اين برنامه‌هاي جاسوسي گسترده، نشان از آن دارد که همه جوانب زندگي مسلمانان در نيويورک ثبت و از آن استفاده مي‌شود. پليس نيز به عنوان بخشي از پروژه، با نفوذ در مساجد و گروه‌هاي دانشجويي از مسلمانان جاسوسي مي‌کند.

اتحاديه آزادي‌هاي مدني مستقر در  کاليفرنيا همچنين طی دادخواستي عنوان کرده است که اف‌بي‌آي به افرادي براي جاسوسي از مساجد اين ايالت پول پرداخت کرده است.

منبع: پرس‌تی‌وی