Gerdab.IR | گرداب

جالب‌ترین ادعای وکیل مدافع بهائیان:

کارکنان صدا و سیما بازجوی زندان‌ها هستند!

تاریخ انتشار : ۱۹ آذر ۱۳۹۰

شیرین عبادی صدا و سیما را از شاخه‌های وزارت اطلاعات نامیده و گفته است که تعدادی از کارکنان آن "بازجویان زندان‌ها" هستند.

به گزارش گرداب، "شیرین عبادی" که از وکلای فرقه بهائیت است، در مقاله‌ای در روزنامه "وال‌استریت ژورنال" ادعا کرده که صدا و سیما مرکز "نفرت‌پراکنی" علیه فعالان جامعه مدنی، "اقلیت‌های مذهبی مانند بهائیان و صوفی‌های شیعه و روحانیون منتقد دولت" است.

عبادی این مقاله را به همراه "هادی قائمی"، مدیر گروه موسوم به حقوق‌بشر منتشر کرده است.

آنان پخش اعترافات متهمان فتنه ۸۸ از جمله اظهارات "مازیار بهاری" را از اتهامات صدا و سیما ذکر کرده‌اند. بهاری از مجرمان فتنه ۸۸ بود که سخنانی درباره پشت پرده آشوب‌ها بیان کرد که شبکه انگلیسی پرس‌تی‌وی بخشی از آن را پخش کرد. او پس از عزیمت به انگلیس هم بخشی‌هایی از سخنانش را بازگو کرد. به عنوان نمونه وی چندی پیش گفت گروهک تروریستی منافقین در آشوب ۲۵ خرداد ۸۸ "شرکت فعال" داشته است. در نتیجه این اعتراف سایت اینترنتی تلویزیون دولتی آمریکا حتی مواضع وی را نشانه‌ای بر همکاری او با سازمان‌های امنیتی جمهوری اسلامی ارزیابی کرد.

عبادی همچنین از شرکت‌های اروپایی خواسته است که از ارسال پارازیت روی امواج ماهواره‌ای شبکه‌های مخالف ایران ممانعت کنند.

عبادی و قائمی از اتحادیه اروپا و آمریکا هم خواسته‌اند برای قطع همکاری شرکت‌های ماهواره‌ای با ایران "اقدامات قاطع و فوری لازم" را انجام دهند.

شیرین عبادی و دیگر دوستان مدعی حقوق‌بشر وی همواره حامی مخالفان جمهوری اسلامی حتی گروهک‌های تروریستی بوده و تاکنون ده‌ها درخواست برای وادار کردن سران غرب به افزایش تحریم‌های ضدایرانی ارائه کرده‌اند.

عبادی اخیرا به "احمد شهيد"، گزارشگر سازمان ملل توصيه کرد حالا كه به داخل ايران دسترسي ندارد به عراق برود و از طريق منافقين -كه عبادي آنها را "قربانيان حقوق‌بشري ايران" مي‌خواند- در جريان وضع حقوق‌بشر در ايران قرار بگيرد. گزارش ضدایرانی احمد شهید هم نشان داد که او دست کم برخی از توصیه‌های عبادی را گوش کرده است.

منبع: جهان‌نیوز