Gerdab.IR | گرداب

وبلاگ "خیزران"؛

درخواست گرگ یقه سفید برای بازپس‌گیری بره گمشده

تاریخ انتشار : ۲۳ آذر ۱۳۹۰

۴۳۰ موشک و ۱ هواپیمای ما را این گردن کج جدید آمریکایی هر وقت پس داد، بیاید و درخواست این یک بره گمشده را بکند!

گرداب- رئیس جمهور آمریکاست؛ کم کسی نیست. بالاخره با لابی های متعدد و با سنگین‌ترین هزینه تبلیغات انتخاباتی در جهان، روی کار آمده است. شخص نیست، حتی می توان گفت یک امت است که حرف می زند! آن وقت سخن گوی جهان غرب، مظلومانه درخواست بازپس گرفتن دارایی اش از ایران را کرده است. انگار این دارایی اشتباها به دست ایران افتاده است!

اگر این حرف ها را مثلا رئیس جمهور روسیه یا برزیل یا حتی آلمان یا فرانسه می زد، تیتر این نوشته درست نمی شد. آخر آنها گرگ نیستند که قبلا چیزهایی را ربوده باشند، اما وقتی نوبت خودشان می رسد، قیافه مظلومانه بگیرند و بگویند بره ما را پس بدهید. البته هستند کسانی که گول قیافه مظلوم گرگ را می خورند و می گویند یکی از آن بره ها را بدهید که ببرد تا سر سیاه زمستان بچه هایش گشنه نمانند، اما همیشه کسی هم هست که حافظه خوبی داشته باشد و یورش‌ها و حمله‌های قبلی این گرگ خون‌ریز را به یاد دیگران بیاورد. این بار من می‌خواهم نقش این حافظه تاریخی را بازی کنم و بخشی از تاریخچه حملات و خون‌ریزی های آمریکایی ها در حق ایران را بازگو کنم.

1. ماجرای کودتای آمریکایی ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ را هیچ کس از یاده نبرده است. برنامه‌‎ریزی و اجرای نقشه سقوط دولت قانونی دکتر مصدق و حمایت از کودتاچیان بعد از آن، تحت عنوان عملیات آژاکس از سوی سازمان سیا اجرا شد.
 
مرگ هزاران نفر ایرانی و بازگشت رژیم پهلوی از جمله کارهایی است که هم اکنون اوباما جمهوری اسلامی ایران را در قضیه سوریه بدان‌‌ها متهم می‌کند. حالا سوال این است که چه زمانی غرامت معنوی و مادی این رویداد پرداخت می‌شود؟ آیا با گذشت نزدیک به ۶۰ سال، وقت آن نشده است که یک مکانیزم عدالت انتقالی برای جبران خسارت زیان دیدگان برپا شود و دولت آمریکا در چارچوب این مکانیزم، خشونت و درندگی سابق خود را جبران واقعی کند؟ شاید عده ای بگویند عذرخواهی مادلین آلبرایت یا دیگران برای این کودتا کافی است اما جبران خسارات معنوی و مادی که سر به صدها میلیارد دلار می‌زند، با یک عذرخواهی غیر رسمی در مقابل دوربین تلویزیون که بعدها تکذیب هم شد، محقق نمی‌شود.

2. حمایت آشکار از عراق در جنگ ایران اگر چه عنوان آشنایی است، اما عمق این حمایت ها را فقط خود آمریکایی ها می دانند. دستور العمل‌های ریگان در حمایت بی دریغ از عراق و عدم توجه به به کارگیری سلاح‌های شیمیایی از سوی عراق و چشم بستن عامدانه بر تحرکات عراق در به دست آوردن سلاح های شیمیایی، که باعث مرگ مستقیم هزاران نفر در ایران و مرگ غیر مستقیم صدها هزار نفر شده است، را چه کسی باید پاسخ بدهد؟ ریگان تا جایی پیش رفت که دستور داده بود نیروهای عراقی به هیچ وجه نباید شکست بخورند و در این راه هر کاری مجاز است! گردن کج اوبامای مظلوم، آیا برای جبران این خسارات هم کج خواهد شد؟

3. ما هنوز یک هواپیما در آمریکا داریم. یکی از اف ۱۴ های ما وقتی که پولش را هم داده بودیم، به ما داده نشد! دزدی ازین بالاتر؟ همراه با این اف ۱۴ ها، تعدادی از موشک های گران قیمت فینیکس نیز به دست ما نرسید. ۴۳۰ موشک و ۱ هواپیمای ما را این گردن کج جدید آمریکایی هر وقت پس داد، بیاید و درخواست این یک بره گمشده را بکند!
 
4. حمله به سکوهای دریایی ایران در خلیج فارس که روایت نادرست و برتری جویانه ای از آن در ویکی پدیای فارسی آمده است، نیز از این دست وحشی گری های آمریکاست که قبل از هرگونه درخواستی، باید جبران شود. مگر جنگ آنها بود که در خلیج فارس بودند و کشتی شان به مین ایرانی برخورد کرد که بخواهند انتقام بگیرند؟
 
خلاصه این گرگ یقه سفید فعلی، وارث انبوهی از وحشی گری جبران نشده است. در ثانی خود اوباما هم کم وحشی گری از خودش نشان نداده است. وقتی اینها را جبران کرد، بیایید تقاضای غرامت RQ-170 اش را بکند.