Gerdab.IR | گرداب

سومین ضربه به راهبرد فشار آمریکا؛

ایران یک ماهواره جاسوسی آمریکا را کور کرد

تاریخ انتشار : ۲۸ آذر ۱۳۹۰

منابع اطلاعاتی در اروپا اعلام کردند ایران با هدف گیری لیزری دقیق یک ماهواره جاسوسی آمریکا، آن را کور کرده است.


به گزارش گرداب، منابع غربی تایید کردند ایران موفق شده یک ماهواره جاسوسی حساس آمریکا را کور کند.

این خبر را نخستین بار "دودی کوهن" در روز یکشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۰ (۱۸ دسامبر ۲۰۱۱) در وب سایت روزنامه صهیونیستی "یدیعوت آحارونوت" فاش کرد.

کوهن نوشت: «منابع اطلاعاتی در اروپا اعلام کردند ایران با هدف گیری لیزری دقیق یک ماهواره جاسوسی آمریکا، آن را کور کرده است.»

وی ادامه داد: «این اقدام ایران غرب را شوکه کرده است.»

یک مسئول آمریکایی به این روزنامه گفت: «اگر ایرانی ها تجهیزات پیشرفته ایجاد اختلال ماهواره ای را به دست آورده باشند، این بدان معنا است که بسیاری از ماهواره های دیگر نیز در معرض خطر هستند.»

یک منبع اطلاعاتی گفت که ایران با کور کردن یک ماهواره جاسوسی امریکا، غرب را شوکه کرد. ایران در رویدادی که هیچ گاه تاکنون مشاهده نشده بود با هدفگیری کاملا دقیق لیزر، ماهواره جاسوسی آمریکا را کور کرده است.

بنا بر گزارش یدیعوت آحارونوت، رسانه های آمریکایی نوشتند این رویداد می تواند حاکی از آن باشد که ایرانی ها با موفقیت به فناوری ایجاد اختلال ماهواره ای دست یافته اند و توانسته اند توانمندی های ناوبری ماهواره های آمریکا را ردگیری کنند.

کارشناسان در تهران اعلام این موضوع را پس از دو موضوع پهپاد و شکار جاسوس آمریکایی، ضربه سوم ایران در پاسخ به راهبرد فشار آمریکا ارزیابی می کنند.

این امر نشان دهنده آن است که ایران به فناوری های بسیار پیشرفته ای در به دست گرفتن کنترل وسایل پرنده دست یافته و همچنین اثبات می کند ادعای ایران مبنی بر نشاندن پهپاد RQ-۱۷۰ با استفاه از عملیات جنگ الکترونیک صحیح بوده است.