Gerdab.IR | گرداب

اتحادیه‌ گروه‌های حامی حقوق زنان اعلام کرد:

رسانه‌های رابرت مرداک؛ عامل ایجاد تبعیض جنسی

تاریخ انتشار : ۱۱ دی ۱۳۹۰

انتشار اخبار، داستانها و تصاویر جنسی درباره زنان باعث می شود مردان اینگونه بیاندیشند که نگاه کردن و رفتار با زنان به عنوان اشیای جنسی یک اقدام عادی و قابل قبول است.

به گزارش گرداب به نقل از خبرگزاری "یونایتد پرس"، یک ائتلاف گروه زنان در انگلیس با انتشار بیانیه‌ای، نشریه "سان" متعلق به "رابرت مرداک" را به دلیل انتشار عکس‌ها و مطالب نامناسب در مورد زنان که زنان را به یک شیء و یک وسیله مادی تشبیه می‌کند، به تبعیض جنسیتی متهم کرده است.
 
بر اساس این گزارش، این ائتلاف مربوط به زنان اعلام کرده است که روزنامه‌ها و رسانه‌های انگلیسی عامل ایجاد تبعیض جنسی در انگلیس هستند و محیط بسیار خطرناکی را برای زنان ایجاد کرده اند.
 
این گزارش در ادامه می‌افزاید: این ائتلاف که از گروه‌های مختلف حامی زنان شامل گروه "پایان دادن خشونت بر ضد زنان" گروه موسوم به "اکنون وقت برابری است" و دو گروه دیگر تشکیل شده است، اعلام کرده است که تحقیقات دولتی نشان می‌دهد رسانه‌های انگلیسی عملکرد خوبی در قبال زنان ندارند و باید تاکید خود را از مسائلی مانند هک کردن و شنود تلفن های افراد، به مسائل رخ داده پیرامون زنان و تصویری که از زنان در رسانه‌ها ایجاد شده است، معطوف کنند.
 
در بخش دیگری از این گزارش که پایگاه خبری تلگراف به آن پرداخته، آمده است: ائتلاف پایان دادن به خشونت بر ضد زنان برای نمونه بخش‌هایی از تحقیقات انجام شده از سوی موسسه تحقیقاتی لوسون را آورده است که نشان می‌دهد رسانه‌های انگلیسی به طور کاملا گزینشی اخبار مربوط به اعمال خشونت بر ضد زنان را منتشر می‌کنند و این در حالی است که اخبار مربوط به زنان به طور نادرست و یا با هدف اشاعه تنفر از زنان منتشر می‌شود. در حالی که زنان و دختران که قربانی خشونت هستند، خود مورد سرزنش قرار می‌گیرند.
 
این پایگاه خبری در بخش دیگری از گزارش خود آورده است: اگرچه این ائتلاف از صنعت رسانه‌ای انگلیس به طور کلی انتقاد می‌کند، اما انتقاد اصلی و شدید آن به نحوه عملکرد نشریه سان متعلق به رابرت مرداک است که با انتشار تصاویر نامناسب از زنان، زن را تا حد یک شیء مادی تنزل داده است.
 
در پایان این گزارش آمده است: "آنا وان هیویک" یکی از اعضای این ائتلاف در این باره می‌گوید: «انتشار اخبار، داستان ها و تصاویر جنسی در مورد زنان باعث می‌شود مردان اینگونه بیاندیشند که نگاه کردن و رفتار با زنان به عنوان اشیای جنسی یک اقدام عادی و قابل قبول است این در حالی است که این گونه اقدامات با نفس عملکرد و نقش رسانه و مسئولیت هایی که یک رسانه بر عهده دارد، منافات کامل دارد
 
منبع: فارس