Gerdab.IR | گرداب

در ادامه انزوای سیاسی رژیم صهیونیستی؛

درخواست غرامت عجیب رژیم صهیونیستی از عربستان

تاریخ انتشار : ۱۳ دی ۱۳۹۰

علاوه بر مصر، موریتانی، مغرب، الجزایر، تونس، سوریه، عراق، لبنان، اردن و بحرین؛ رژیم صهیونیستی خود را آماده می کند تا از عربستان 100میلیارد دلار به عنوان غرامت بابت املاک یهودیان ساکن در آن سرزمین در عهد پیامبر اسلام صلوات الله علیه مطالبه کند.

به گزارش گرداب، روزنامه القدس العربی در خبری فاش کرد: علاوه بر مصر، موریتانی، مغرب، الجزایر، تونس، سوریه، عراق، لبنان، اردن و بحرین؛ رژیم صهیونیستی خود را آماده می کند تا از عربستان 100میلیارد دلار به عنوان غرامت بابت املاک یهودیان ساکن در آن سرزمین در عهد پیامبر اسلام صلوات الله علیه مطالبه کند.
 
بنابراین گزارش، کارشناسان آگاه در وزارت خارجه رژیم صهیونیستی که "اویگدور لیبرمن" هم اکنون رهبری آن را بر عهده دارد در حال حاضر تلاش می کنند قانونی را تهیه کنند که بنابر آن رژیم صهیونیستی را ملزم به مطالبه غرامت از عربستان سعودی بابت املاک یهودیان ساکن در آن سرزمین در عهد پیامبر اسلام صلوات الله علیه می کند و این علاوه بر مطالبه غرامت از مصر بابت املاک یهودیان ساکن شهرهای مختلف این کشور است.
 
این منابع توضیح دادند که دستگاه‌های رسمی رژیم صهیونیستی در حال حاضر از طریق مدیرعامل اداره املاک وزارت خارجه در حال تهیه قانونی هستند که قرار است در ماه مارس آینده جهت بررسی و تصویب به کنست تقدیم گردد.
 
بر اساس این قانون رژیم صهیونیستی ملزم به مطالبه مصر به بازگرداندن املاک یهودیان مصری است که شهرهای مختلف مصر را از ابتدای سال 1948 ترک کرده اند.
 
این منابع گفتند: قانونی که در حال حاضر برای تهیه و مطرح شدن آن تلاش می شود تا برای انجام مطالبات آماده گردد به دو بخش تقسیم می شود.
 
بخش اول آن مطالبه نمودن مصر، موریتانی، مغرب، الجزایر، تونس، سوریه، عراق، لبنان، اردن و بحرین به پرداخت غرامت املاک 850 هزار یهودی به ارزش 300میلیارد دلار آمریکا که بر طبق تعداد ساکنان یهودی در کشورهای ذکر شده بر آنها تقسیم می شود.
 
بخش دوم این قانون از عربستان  خواهد خواست تا غرامتی بابت املاک یهودیان ساکن در آن سرزمین در عهد پیامبر اسلام صلوات الله علیه که از 100میلیارد دلار تجاوز می کند پرداخت کند.
 
این منابع توضیح می دهند که عربستان بیشترین میزان مطالبه غرامت را به دلیل قدمت سکونت یهودیان از عهد پیامبر اسلام صلوات الله علیه تاکنون به خود اختصاص خواهد داد.
 
این منابع تاکید می کنند این قانون رژیم صهیونیستی  که خواستار مطالبه غرامت از کشورهای غربی است در حال حاضر برای تهیه آن بزرگترین کارشناسان قوانین بین المللی، مورخین و دانشمندان علوم جغرافیای صهیونیستی در دانشگاه‌های "بار ایلان"، "بئر السبع"، "تل آویو"، "قدس" و "حیفا" با بودجه‌ای خاص به میزان 100میلیون دلار که از بودجه سال 2012 وزارت خارجه رژیم صهیونیستی تعیین شده است، در حال فعالیت هستند.

منبع: باراک اوباما