واشنگتن تايمز:
ماجراي پيش آمده به منزله يك كودتاي اطلاعاتي است و ثابت مي كند كه ايران نحوه تسلط بر سيستم فرماندهي و كنترل هواپيماهاي بدون سرنشين و سالم به زمين نشاندن آنها را به خوبي آموخته است.
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۰ - ۰۹:۲۵
کد خبر: ۹۰۶۸
به گزارش گرداب، توانايي ايران در شكار هواپيماي جاسوسي فوق مدرن آمريكا تهديدي است كه خطر آن كمتر از دستيابي اين كشور به سلاح هسته اي نيست.

روزنامه واشنگتن تايمز در توضيح اين ادعاي خود نوشت: بر زمين نشاندن هواپيماي بدون سرنشين آر كيو 170 به اين معناست كه ايراني ها به فناوري تسلط بر سيستم پيچيده كنترل و فرماندهي هواپيماهاي پيشرفته آمريكا دست يافته اند. بدين ترتيب آمريكا بايد در موضوعات بنيادين امنيتي خود تجديدنظر كند.

اين روزنامه خاطرنشان كرد: ماجراي پيش آمده به منزله يك كودتاي اطلاعاتي است و ثابت مي كند كه ايران نحوه تسلط بر سيستم فرماندهي و كنترل هواپيماهاي بدون سرنشين و سالم به زمين نشاندن آنها را به خوبي آموخته است. همچنين لازم است آمريكا در سيستم اطلاعاتي خود عليه ايران تجديدنظر كند و نيز فعاليت هاي جاسوسي خود در افغانستان را مورد بازبيني قرار دهد.

يادآور مي شود بيش از يك ماه از شكار رازآلود پهپاد جاسوسي فوق مدرن آمريكا به وسیله سيستم جنگ الكترونيك ايران مي گذرد اما انتشار تحليل روزنامه واشنگتن تايمز نشان مي دهد داغ اين شكست بزرگ به سادگي از خاطر آمريكايي ها پاك نخواهد شد ضمن اين كه هراس ناشي از عقبه پنهان اين قدرت نمايي نوابغ مومن ايراني، قابل كتمان نيست.
 
منبع: کیهان
 
 
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد