Gerdab.IR | گرداب

شناسایی شبکه خطرناک انتشار بدافزار در اینترنت

تاریخ انتشار : ۲۰ دی ۱۳۹۰

یک مؤسسه امنیتی موفق به شناسایی شبکه بدافزاری خطرناکی شده که به انتشار کرم و ویروس در شبکه اینترنت می‌پرداخت.

به گزارش گرداب به نقل از اینترنت ویک، کارشناسان موسسه امنیتی"Blue Coat" موفق به شناسایی یک شبکه بدافزار خطرناک انتشار ویروس شده‌اند. این شبکه تحت کنترل تعدادی از خطرناک ترین جنایتکاران سایبر است و "Shnakule"  نام دارد.

شبکه یاد شده متشکل از تعداد زیادی سرورهای اینترنتی است که از آنها برای حمله به وب سایت‌های مختلف و طراحی صفحات آلوده به کرم و ویروس برای فریب کاربران استفاده می‌شود. 
 
تاکنون میلیون‌ها رایانه از این طریق آلوده شده و هکرها با سوءاستفاده از حفره‌های امنیتی برنامه‌ها و مرورگرهای اینترنتی موفق شده‌اند به سایت‌ها و سیستم‌های مختلفی نفوذ کنند.
 
اگر چه هنوز اطلاعات دقیقی در مورد تعداد سرورهای به کار گرفته شده در این شبکه وجود ندارد، اما تعداد آنها بیش از هزاران مورد تخمین زده می‌شود.

 کارشناسان موسسه امنیتی Blue Coat می‌گویند در تلاش برای شناسایی عوامل گرداننده این شبکه هستند، اما چندین ماه تلاش آنها هنوز به نتیجه مطلوب نیانجامیده است؛ با این حال ردگیری عوامل این شبکه از طریق شبکه‌های امنیتی "WebPlus" ادامه دارد.

محققان این موسسه همچنین بر این باورند که دو سوم حملات سایبری در سال 2012 با استفاده از این شبکه‌های به دقت طراحی شده صورت خواهد گرفت.
 
منبع: فارس