مجمع جهانی اقتصاد؛
بر اساس گزارش سالانه این مجمع، تهدیدات سایبری یکی از 5 تهدید سال 2012 محسوب می‌شود.
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۰ - ۰۹:۳۰
کد خبر: ۹۱۴۴
به گزارش گرداب به نقل از وی تری، بر اساس گزارش سالانه مجمع جهانی اقتصاد تهدیدات و حملات سایبری یکی از 5 تهدید بزرگ جهانی در سال 2012 است که امنیت میلیاردها نفر را به خطر انداخته است.

برای تهیه این گزارش با بیش از 460 نفر متخصص در حوزه آی تی در صنایع مختلف، دولت‌ها، دانشگاه‌هاو سازمان‌های مدنی مصاحبه شده و همه آن‌ها بر خطر جدی حملات سایبری برای صلح و امنیت جهانی در سال‌های آتی تاکید کرده اند.

در این گزارش 50 تهدید جهانی در 5 حوزه اقتصاد، محیط زیست، ژئوپلتیک، جامعه و فناوری برشمرده شده اند و در میان 5 تهدید برتر جهانی تهدیدات سایبری رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است.

تبعیض شدید درآمدی اولین خطر برای امنیت جهان است و عدم توازن بی‌سابقه مالی و همین‌طور افزایش گازهای گلخانه‌ای تهدیدهای دوم  و سوم توصیف شده اند. بعد از حملات سایبر پنجمین تهدید مهم بحران در تامین آب اعلام شده است.

در این گزارش بیشترین تاکید متوجه تهدیدات اجتماعی و اقتصادی است، این در حالی است که در سال 2011 بیشتر بر تهدیدات زیست محیطی تاکید شده بود.

ناآشنایی با تهدیدات سایبر در میان عموم مردم و همین‌طور دخالت روزافزون دولت‌ها و سازمان‌های بزرگ در این کار باعث شده حملات سایبر امسال به تهدیدات جدی‌تری بدل شوند.

منبع: فارس


برچسب اخبار:
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد