Gerdab.IR | گرداب

طنز ایرانی در رسانه‌های آمریکا جدی گرفته شد؛

ایران پهپاد جاسوسی آمریکا را پس می‌دهد

تاریخ انتشار : ۲۸ دی ۱۳۹۰

یک تولید کننده ایرانی، مدلی کوچک از هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی را که پیشتر شکار کرده بود، به این کشور می‌فرستد.

به گزارش گرداب، "پس از شکار هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی به نام "RQ170" مقامات این کشور، خواستار بازگشت این هواپیما از ایران به آمریکا شده‌اند.

در همین زمینه، "آسوشیتدپرس"، به نقل از رادیو دولتی ایران، گزارش داده است، ایران یک مدل کوچک شده از هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی را ساخته و می‌خواهد آن را به آمریکا بفرستد.

بنا بر این گزارش، این مدل کوچک شده از هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی،‌ نزدیک یک هشتادم نمونه اصلی آن و شبیه اسباب‌بازی است که بنا بر نوشته "سی‌.بی‌.اس‌.نیوز"، با مبلغی نزدیک هفت هزار تومان یا چهار دلار ساخته شده است.

پس از شکار هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی، باراک اوباما در کنفرانسی مطبوعاتی با نوری المالکی، نخست وزیر عراق گفته بود که وی نظری درباره اطلاعات طبقه‌بندی شده آن هواپیما ندارد، ولی از ایران خواسته است، این هواپیمای بدون سرنشین را به آمریکا برگردانند؛ موضوعی که با واکنش‌هایی از سوی برخی مقامات نظامی ایران نیز روبه‌رو شد.

بازتاب این خبر در رسانه‌های آمریکایی، در حالی است که گویا برنامه‌ای که در یکی از رادیوهای ایران مطرح شده، جنبه طنز داشته، ولی رسانه‌های آمریکایی آن را جدی گرفته‌اند.
 
منبع: تابناک