Gerdab.IR | گرداب

مخالفت رسمی اروپا با قانون سانسور اینترنت در آمریکا

تاریخ انتشار : ۰۵ بهمن ۱۳۹۰

مدیر اجرایی دستور کار دیجیتال کمیسیون اروپا معتقد است این قانون بنیادهای موفقیت در وب را تهدید می‌کند.

به گزارش گرداب نقل از وی تری، "نیلی کورسگ" مدیر دستور کار دیجیتال در کمیسیون اروپا وابسته به اتحادیه اروپا به طور رسمی مخالفت اعضای این اتحادیه با قانون سانسور اینترنت را اعلام کرد.

وی از اینکه کنگره آمریکا اصرار دارد چنین قانونی را به تصویب برساند اظهار نگرانی کرد و در مورد تبعات اجرا شدن آن هشدار داد.

وی که مدیر اجرایی دستور کار دیجیتال کمیسیون اروپا نیز محسوب می‌شود تصریح کرده که این قانون بنیادهای موفقیت در وب را تهدید می‌کند.

کورس پیش از این هم تلاش‌های برخی دولت‌های اروپایی برای تصویب قوانین مشابه داخلی را رد کرده و معتقد بود حتی اگر هدف از تصویب این قانون مقابله با نقض کپی رایت و دفاع از حقوق مالکیت معنوی باشد، باز هم به چنین شیوه‌هایی نمی توان از کپی رایت دفاع کرد.

به گفته وی مقابله با ناقضان کپی رایت در اینترنت مستلزم صرف هزینه‌های کلان و همین طور استفاده از روش‌های پیچیده و به دقت برنامه‌ریزی شده است و با وضع قوانینی مانند "SOPA" که صرفا به نارضایتی کاربران دامن زده نمی توان به جنگ ناقضان کپی رایت رفت.

طی یک هفته اخیر بسیاری از سایت‌های مشهور و افراد تاثیرگذار در شکل گیری وب و اینترنت به صراحت از احتمال تصویب قانون SOPA اظهار نگرانی کرده‌اند.

منبع: فارس