Gerdab.IR | گرداب

در راستای تصویب قانون سوپا؛

توئیتر پیام کاربرانش را سانسور می‌کند

تاریخ انتشار : ۰۸ بهمن ۱۳۹۰

مقامات توئیتر قصد دارند، پیام‌هایی را حذف کنند که در تناقض آشکار با قوانین یک کشور خاص است و پیام‌های مشکل‌دار در دیگر کشورها قابل‌ مشاهده است.

به گزارش گرداب به نقل از فاکس‌نیوز، مدیران سایت "توئیتر" می‌گویند به زودی از فناوری جدیدی برای سانسور پیام‌های ارسالی کاربرانشان استفاده خواهند کرد. این ابزار که برای کاربران هر کشوری به طور جداگانه تنظیم شده، از انعطاف‌پذیری زیادی برخوردار است.

انتشار این خبر باعث اعتراض شدید صدها هزار نفر از کاربران این سایت شده که نگرانند با این وضعیت دیگر نتوانند از امکانات توئیتر به سادگی و به طور آزادانه استفاده کنند. آنها نگرانند که دولت آمریکا از این طریق درصدد محدود کردن آزادی بیان در توئیتر باشد.

البته مقامات توئیتر مدعی هستند از این طریق تنها قصد دارند پیام‌هایی را حذف کنند که در تناقض آشکار با قوانین یک کشور خاص است و پیام‌های مشکل‌دار در دیگر کشورها قابل مشاهده خواهند بود. آن‌ها همچنین می‌گویند اگر پیام کاربری را سانسور کنند حتما وی را در جریان قرار خواهند داد.

همچنین این طرح در صورتی اجرا می‌شود که دولت‌ها، شرکت‌ها و افراد با ارائه دلایل کافی خواستار حذف مطلبی شوند. علیرغم ارائه همه این توجیهات این اقدام توئیتر به مذاق بسیاری از کاربران خوش نیامده و آن‌ها می‌گویند طی روزهای آینده نسبت به اجرای این طرح اعتراض خواهند کرد.

منبع: فارس