Gerdab.IR | گرداب

رئیس "اتحاد علیه ایران هسته‌ای":

جنیفر لوپز در برنامه هسته‌ای ایران دخیل است!

تاریخ انتشار : ۰۹ بهمن ۱۳۹۰

مارک والاس، طی نامه‌ای مدعی شده است که "جنیفر لوپز"، خواننده و مطرب مشهور آمریکایی، در برنامه هسته‌ای ایران دست دارد.

به گزارش گرداب، اخیراً سازمان "اتحاد علیه ایران هسته‌ای" با فشارهای زیادی که بر شرکت فیات و مطرب و خواننده آمریکایی جنیفر لوپز آورده، از آنها خواسته است تا به جمع مخالفان ایران پیوسته و ایران را تحریم کنند.

از همین رو چندی پیش این سازمان با انتشار یک فیلم تبلیغاتی، به نیابت از جنیفر لوپز به نوعی موافقت وی را با این تحریم‌ها و اقدامات علیه ایران به نمایش گذاشت. ‌این سازمان چندی پیش نامه‌ای برای لوپز ارسال کرده بود و از او خواسته بود تا با شرکت نکردن در فیلم‌های تبلیغاتی شرکت فیات، این شرکت را وادار کند تا ایران را تحریم کرده و محصولات خود را به ایران نفروشد.

پس از عدم دریافت پاسخ رسمی از سوی این خواننده آمریکایی، رئیس این سازمان مجدداً نامه‌ای خطاب به وی نوشته و در آن مدعی شده است که جنیفر لوپز در برنامه هسته‌ای ایران دخالت داشته و به روند آن کمک می‌کند، چرا که وی در فشار به شرکت فیات برای تحریم محصولات خود و عدم فروش آنها به ایران شرکت نمی‌کند و از آنجایی که ماشین‌های فروخته‌شده این شرکت به ایران در "برنامه سلاح‌های هسته‌ای و نیز اعدام همجنس‌بازان و مخالفان سیاسی در ملأ عام" استفاده می‌شود، لذا وی نیز در این موارد با ایران سهیم است.

مارک والاس، رئیس این سازمان و نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل، در نامه خود با ارائه اتهاماتی به ایران آورده است: «هیچ کس باور نمی‌کند که خانم لوپز از برنامه سلاح‌های هسته‌ای ایران، اعدام همجنس‌بازان و مخالفان سیاسی در ملأ عام، حمایت ایران از گروه‌های تروریستی همچون القاعده، طرح‌های ایران برای ترور مقامات عالی‌رتبه خارجی و اجرای حملات تروریستی در خاک آمریکا حمایت کند... امیدواریم که وی تمایل خود را برای موضع‌گیری در قبال امنیت بین‌المللی و حقوق بشر نشان دهد.»

والاس می‌افزاید: «با این حال، با گذشت ایام، ما بیش از پیش نه تنها نسبت به عدم پاسخ‌دهی از سوی شرکت فیات بلکه نسبت به سکوت خانم لوپز ناامید می‌شویم.»
 
منبع: مشرق