Gerdab.IR | گرداب

شاهزاده سعودی:

ایران خطرناک تر از اسرائیل است!

تاریخ انتشار : ۰۹ بهمن ۱۳۹۰

طلال بن عبدالعزیز، هیچ اشاره ای به تهدیدهای رژیم اشغالگر و تسلیحات هسته ای این رژیم، و یا مسئله فلسطین نکرد.

به گزارش گرداب، شاهزاده میلیاردر سعودی در اظهاراتی ایران را برای منطقه خطرناکتر از رژیم اسرائیل دانست.
 
روزنامه مصری "الیوم السابع"در خبری نوشت: شاهزاده میلیاردر سعودی در اظهاراتی ایران را برای منطقه خطرناکتر از رژیم اسرائیل دانست.

بنا بر این گزارش، "طلال بن عبدالعزیز" در جمع خبرنگاران در قاهره مدعی شد: «ایران خطرناکتر از اسرائیل است. موشک های ایران که مونتاژ از کره شمالی یا چین است، همه را تهدید می کند.»

این شاهزاده سعودی در این ادعای خود که در راستای تلاش های مقامات این کشور و آمریکا، برای ایران هراسی در منطقه است، هیچ اشاره ای به تهدیدهای رژیم اشغالگر و تسلیحات هسته ای این رژیم، و یا مسئله فلسطین نکرد.

این درحالی است که رژیم صهیونیستی اخیرا به صورت رسمی اعتراف کرده است که سلاح هسته ای در اختیار دارد.
 
ژنرال "عامیرایشیل" رئیس بخش برنامه ریزی راهبردی ارتش رژیم اشغالگر هفته پیش برای نخستین بار در تاریخ این رژیم به عنوان یک مقام رسمی اذعان کرد این رژیم تنها دارنده زرادخانه هسته ای در منطقه است.

"طلال بن عبدالعزیز" در بخش دیگری از این اظهارات، با تأکید بر اهمیت مصر برای عربستان سعودی گفت: «مصر مهمترین کشور عربی برای ما است؛ شما مصری ها اهمیت حوادث کشورتان را نمی دانید.»

وی درباره حمایت برخی کشورهای عربی منطقه و عربستان از جریان سلفی در مصر گفت: «در صورتی که برای سلفی های مصر پول ارسال می شود، این کمک مالی از سلفی ها است و نه دولت سعودی.»

طلال با انتقاد از نبود رهبری عربی در دنیای امروز عرب، گفت: «رهبران عربی از هیچ به وجود نمی آیند، بلکه آنها از احزاب رشد کرده سیاسی وارد صحنه می شوند.»

وی در پاسخ به سئوالی درباره باقی ماندن دیکتاتور تونس در عربستان گفت: «من با حضور "زین العابدین بن علی" در عربستان مخالفم، ولی متاسفانه او در این کشور است و نمی دانم که آیا تونس خواستار تحویل او شده است یا خیر، ولی معتقدم که "بن علی" به تونس تحویل داده خواهد شد.»

این شاهزاده سعودی درباره نقش قطر در منطقه گفت: «قطر علامت سوال بزرگی است؛ این کشور برای طالبان دفتر ایجاد می کند، و امیر قطر نخستین مسئولی بود که پس از انقلاب مصر به قاهره رفت، زیرا مبارک دشمن درجه یک او بود.»

وی قطر را کشوری غربی دانست و تأکید کرد: «قطر نفت و گاز دارد. در این کشور سه شخصیت هستند، امیرقطر، شیخ حمد بن جاسم و شیخه موزه.»
 
عبدالعزیز همان کسی است که چندی پیش با پرداخت 300 میلیون دلار درصدی از سهام توئیتر را خریداری کرد. تحلیل‌ها حاکی از این بود که عربستان به شدت از بیداری اسلامی به وحشت افتاده است.

منبع: جام نیوز