Gerdab.IR | گرداب

گزارش تکان دهنده مامور "سیا" درباره منافقین

تاریخ انتشار : ۱۰ بهمن ۱۳۹۰

مجاهدین خلق حاضرند کارهایی را برای ما انجام دهند که ما از بابت آن باید خجالت بکشیم و بهتر است تا درباره آنها سکوت کنیم.

به گزارش گرداب، روزنامه سوئیسی "اس تی گالر تاگبلات" در گزارشی درباره سرنوشت گروهک تروریستی منافقین به نقل از یک مامور سازمان سیا می نویسد: مجاهدین خلق ایران حاضرند کارهایی را برای ما انجام دهند که ما از بابت آن باید خجالت بکشیم.

این روزنامه آلمانی زبان در گزارشی تحت عنوان "مورد نفرت، مورد استفاده و تحت تعقیب" می نویسد: اشتباهات سیاسی می توانند مدتهای طولانی پیامدهای وحشتناکی داشته باشند. سران سازمان مجاهدین خلق ایران در سال ۱۹۸۷ چنین اشتباه سیاسی فاحشی را کردند. اینک ۳۵۰۰ ایرانی تبعیدی باید بهای این اشتباه سران خود را بپردازند. دولت عراق می خواهد از این گروه رها شود. ساکنان قرارگاه اشرف در حال حاضر در وضعیت بسیار بدی قرار دارند. آنها مورد تنفر اکثریت مردم عراق هستند، زیرا آنها نه فقط صدام حسین را در دهه هشتاد در جنگ علیه ایران مورد حمایت قرار دادند بلکه در سرکوب اپوزیسیون عراق نیز با صدام همکاری کردند.

این روزنامه در ادامه گزارش خود می نویسد: این ایرانی های معارض و تبعیدی به خاطر فراموشکاری غربی ها نیز رنج می برند. آمریکایی ها پیش از ترک عراق، اعضای مجاهدین خلق ایران در قرارگاه اشرف را خلع سلاح کردند. ضمنا قول دولت آمریکا مبنی بر حل مشکل قرارگاه اشرف نیز به واقعیت در نیامد. موضوع آزار دهنده در موضع آمریکا و اسرائیل آن است که سازمان سیای آمریکا و موساد اسرائیل از اعضای این سازمان به طور مرتب برای عملیات مخفیانه علیه ایران استفاده می کنند. یک مامور سازمان سیا که نخواسته نامش فاش شود می گوید که "مجاهدین خلق حاضرند کارهائی را برای ما انجام دهند که ما از بابت آن باید خجالت بکشیم و بهتر است تا درباره آنها سکوت کنیم". این اتهام چند روز پیش که یک متخصص اتمی ایران در تهران ترور شد نیز مطرح شد.

در بخش دیگری از این مطلب آمده است: علی‌رغم این رفتار دوگانه قدرت های غربی، این واقعیت نیز وجود دارد که این سازمان تبعیدی ایرانی در خطر موجودیتی قرار دارد، زیرا علی‌رغم تبلیغات گسترده ای که می کند ولی حتی از سوی اپوزیسیون داخل ایران نیز مورد نفرت شدید است. افرادی که از این سازمان جدا شده اند از ساختار فرقه ای و مقررات مافیایی در این سازمان صحبت می کنند. اعضایی که می خواهند از این سازمان جدا شوند، مجبور به طلاق اجباری شده و باید روی خفت و خواری از سوی این سازمان حساب کنند. در این سازمان ضمنا روش بت‌ سازی استالینیستی رهبری وجود دارد.

این روزنامه سوئیسی در ادامه این گزارش مفصل خود آورده است: چند سالی است که اعضای سازمان در اروپا تلاش می کنند تا خود را افراد دموکراتیکی نشان دهند. آنها در اروپا تلاش می کنند تا خود را مانند "کنگره ملی مقاومت آفریقا" جلوه دهند و تاکید می کنند که دیگر از خشونت دوری جسته و از سوی ملت ایران صحبت می کنند، ولی اعضای سازمان مجاهدین خلق نمی توانند سندی دال بر واقعیت این ادعای خود ارائه دهند. اینک رسماً این برنامه وجود دارد تا ساکنان قرارگاه اشرف به یک مکان جدید که قبلاً مقر نیروهای نظامی آمریکا در عراق بود انتقال داده شوند تا بتوان کشورهای ثالثی برای اقامت آنها پیدا کرد. سازمان ملل متحد نیز گزینه دیگری در برابر این برنامه ندارد.
 
منبع: باشگاه خبرنگاران