Gerdab.IR | گرداب

افکار و افعال متناقض سناتور آمریکایی؛

اینترنت را در ایران آزاد کنید!

تاریخ انتشار : ۱۳ بهمن ۱۳۹۰

سناتور جانسون که خود از طراحان قانون محدودیت اینترنت در آمریکاست، طرحی را برای حمایت از آزادسازی اینترنت در ایران آماده کرده است.

به گزارش گرداب به نقل از آنتی‌وار، سنای آمریکا که تاکنون مصوبه‌های سخت‌گیرانه‌ای را علیه ایران به تصویب رسانده است، این بار از رئیس‌جمهور این کشور خواسته است که به تدوین طرحی جامع و قدرتمند در خصوص آزادی اینترنت در ایران بپردازد.

بنابراین گزارش، ایران نیز چون بسیاری از کشورها، محدودیت‌هایی را در خصوص اینترنت اعمال کرده است. برای این منظور، ایران از یک سیستم کنترل محتوای مطالب اینترنتی بهره می‌برد.

آمریکا در حالی دم از آزادی اینترنت در ایران می‌زند که طرح‌های این کشور تحت عناوین PIPA و SOPA که با هدف اعمال محدودیت در اینترنت تدوین یافته‌اند، در خود آمریکا با اعتراض مواجه‌اند.

ارائه کننده اصلی این طرح در سنای آمریکا، سناتور "تیم جانستون" است. همین آقای سناتور، خود از حامیان PIPA است. در چنین شرایطی، از منظر آنتی‌وار، تقاضا برای آزادسازی اینترنت از سوی ایران از یک‌سو و محدودسازی اینترنت در آمریکا از سوی دیگر، قدری متناقض به نظر می‌رسد.

این البته اولین تناقض‌گویی و تناقض‌کاری مقامات آمریکایی نیست. آمریکا تنها کشوری در جهان است که از بمب اتمی استفاده کرده و دارای 5113 کلاهک هسته‌ای است اما در همین شرایط ایران را به تلاش برای تولید سلاح هسته‌ای متهم می‌کند. این کشور همچنین در حالی که آشکارا در ترور دانشمندان هسته‌ای ایران دست دارد، دیگر کشورها را متهم به دست داشتن در امور تروریستی می‌کند.

منبع: فارس