Gerdab.IR | گرداب

رژیم صهیونیستی امروز فلج می‌شود

تاریخ انتشار : ۱۹ بهمن ۱۳۹۰

اعتصاب گسترده اتحادیه کارگران رژیم صهیونیستی که شامل فرودگا‌ه‌ها، بندرها، بانک مرکزی، بورس، قطارها و دفاتر دولتی می‌شود، امروز رژیم صهیونیستی را دچار 500 میلیون دلار خسارت در هر روز می‌کند.

به گزارش گرداب به نقل از فارس، اتحادیه بزرگ کارگران در رژیم صهیونیستی (هستدروت) امروز اعتصاب فراگیری را آغاز می‌کند که به بسته شدن فرودگاه‌ها، بندرها، بانک‌ها، سازمان بورس و دیگر سازمان‌های مهم اقتصادی خواهد انجامید.

رادیو رژیم صهیونیستی اعلام کرد: "یووال اشتاینیتز"، وزیر دارائی رژیم صهیونیستی روز گذشته یک بار دیگر از اتحادیه کارگران و رئیس آن خواست تا این اعتصاب برگزار نشود و علت آن را سایه بحران اقتصادی جهانی (بر اسرائیل) دانست.

این اعتصاب بزرگ پس از شکست مذاکرات طولانی اتحادیه بزرگ کارگران با دولت رژیم صهیونیستی برگزار می‌شود که در رسیدن به توافق برای بهبود بخشیدن به اوضاع آنان و تحقق خواسته‌های آنان ناکام مانده است.

اتحادیه کارگران که شامل صدها هزار کارمند و عامل در بخش‌های مختلف رژیم صهیونیستی است، اعلام کرد: اعتصابی که ممکن است خسارتی در حدود ۵۰۰ میلیون دلار به طور روزانه با اقتصادی اسرائیل وارد کند، از ساعت ۶ صبح (به وقت محلی/ 4 بامداد، گرینویچ) روز چهارشنبه آغاز می‌شود و قطارها و بانک‌ مرکزی اسرائیل و دفاتر دولتی را نیز در بر می‌گیرد.

شرکت هواپیمایی بزرگ "العال" هنوز اعتصاب اجرائی نشده است، برنامه پروازهای خود را به دلیل این اعتصاب در فرودگاه بن‌گوریون تغییر داد و برخی پروزاها به قبل از ساعت 6 صبح موکول شد تا از حجم خسارت‌ها کاسته شود.

وزیر دارائی تل‌آویو ابراز امیدواری کرده بود که دو طرف (دولت و اتحادیه کارگران) بتوانند تا عصر روز سه‌شنبه به توافق برسند و حقوق برخی کارگران افزایش یابد.

اتحادیه کارگران اعلام کرد که فرودگاه بین‌المللی بن‌گوریون از ساعت 6 تا 12 امروز چهارشنبه به دستور دادگاه تعطیل می‌شود اما اعتصاب در مکان‌های دیگر ادامه خواهد داشت. شرکت العال اعلام کرده بود که موعد پرواز 15 هواپیما به اروپا را به قبل از ساعت 6 تغییر داده است تا قربانی اعتصاب نشود.

"عوفر عینی"، رئیس هستدروت اعلام کرده است که تنها سلاحی که کارگران می‌توانند از آن استفاده کنند، سلاح اعتصاب است.

اتحادیه کارگران از دولت رژیم صهیونیستی خواسته است تا 250 هزار کارگر بازنشسته را مانند کارگران نظافت، نگهبانان و کسانی که مشغول کار هستند، قرار بدهد زیرابند اوضاع آنان بسیار سخت است اما وزارت دارائی اعلام کرده است که چنین رقمی شدنی نیست اما حاضر است اندکی حقوق آنان را افزایش بدهد.

سخنگوی وزارت دارائی رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد: اعتصاب اقدامی غیرضروری است که عواقب وخیمی بر اقتصاد اسرائیل خواهد داشت.

در نوامبر گذشته نیز اتحادیه کارگران اعتصابی شبیه امروز برگزار کرد اما دادگاه رژیم صهیونیستی فقط مجوز ۴ ساعت به آنان داد و از دو طرف خواست هر چه سریعتر به توافق برسند اما مذاکرات  تا الان از رسیدن به توافق بازمانده‌اند.

اعتراضات اجتماعی در رژیم صهیونیستی از ماه ژوئن گذشته آغاز شد و در ماه اوت، زمانیکه بیش از 500 هزار نفر از سراسر فلسطین اشغالی در تل‌آویو تظاهرات کردند، به اوج خود رسید.

قرار است ساعت 12 به وقت محلی دو طرف کشمکش (اتحادیه کارگران و نماینده دولت) در دادگاه حاضر شوند و گزارشی از سیر مذاکرات را اعلام کنند.