Gerdab.IR | گرداب

نقش زنان و گذرنامه‌های اتباع خارجی در عملیات موساد

تاریخ انتشار : ۲۴ بهمن ۱۳۹۰

موساد برای انجام ماموریت‌های تروریستی خارجی از گذرنامه‌های اتباع خارجی و زنان استفاده کرده و از این طریق جاسوس‌های خود را تحت عنوان شهروندان دیگر کشورها به نقاط مختلف منطقه اعزام می کند.

به گزارش گرداب، روزنامه تایمز لندن طی گزارشی مفصل به جزئیات عملیات سرویس اطلاعات و امنیت خارجی رژیم صهیونیستی (موساد) پرداخته و از اغفال مهاجران و مسافران خارجی سرزمین‌های اشغالی با استفاده از زنان خبر داده است.

بر این اساس موساد همچنان برای انجام ماموریت‌های تروریستی خارجی از گذرنامه‌های اتباع خارجی استفاده کرده و از این طریق جاسوس‌های خود را تحت عنوان شهروندان دیگر کشورها به نقاط مختلف منطقه اعزام می کند.
 
تایمز در ادامه به اظهارات دو نفر که خواسته‌اند نامشان فاش نشود به عنوان شاهد این ادعا اشاره کرده و آورده است: در این قضیه گذرنامه های دو مرد جوان که به سرزمین‌های اشغالی سفر کرده اند به طرق مشابه و با کمک زنانی که برای موساد کار می‌کردند، از آنها قرض گرفته شده و پس از مدتی طولانی بازگردانده شده است.
 
"متیو"، شهروند انگلیسی یکی از این افراد است که در مصاحبه با این روزنامه می گوید، پس از مهاجرت به سرزمینهای اشغالی در سال 2009 وارد ارتش شده و در همان هفته اول با زن جوانی آشنا شده است. به گفته وی این زن که برای موساد کار می کرده مدعی شده وی برای خدمت به اسرائیل یک کار کوچک باید انجام دهد و آن قرض دادن گذرنامه اش است.
 
این درخواست، بدون مقاومت از سوی متیو پذیرفته شده و وی 18 ماه بعد گذرنامه اش را دریافت کرده و در کمال تعجب مهرهای ورود و خروج از ترکیه و آذربایجان را که وی هرگز در آنها نبوده، مشاهده کرده است.

مورد دوم "پیتر" فرانسوی است که سال گذشته و به دنبال تبلیغات وسیع صهیونیست‌ها در اروپا به سرزمین‌های اشغالی مهاجرت کرده است. وی پس از ماه‌ها اقامت در این منطقه داوطلبانه به ارتش پیوسته و در همان روزهای آغاز به کار خود به عنوان یک نظامی با یک "زن جذاب" آشنا شده است. این زن نیز از پیتر درخواست قرض گرفتن گذرنامه اش را کرده و آن را یک سال بعد به وی تحویل داده است.
 
جالب اینجاست که گذرنامه این فرد دارای مهرهای ورود و خروج به کشورهای منطقه از جمله روسیه بوده که وی زبان آنها را نیز نمی داند.
 
به نوشته تایمز استفاده از این شیوه به جاسوس‌های موساد این اجازه را می دهد که بدون شناخته شدن در کشورهای منطقه تردد کرده و برنامه های تروریستی این سازمان را به اجرا بگذارند. نمونه این عملیات ترور "محمود المبحوح"، مقام حماس در دوبی در ژانویه 2010 بود که طبق اعلام پلیس دوبی از سوی افرادی با گذرنامه هایی از انگلیس، آلمان، فرانسه و استرالیا انجام شد.
 
با این حال رژیم صهیونیستی این اتهام را نپذیرفته و در عین حال از تکذیب این نکته نیز که ماموران موساد در پشت چنین طرح تروریستی بوده‌اند، خودداری کرد.
 
به اعتراف مقامات رژیم صهیونیستی ترور دانشمندان هسته ای ایران نیز جزء برنامه هایی است که دستگاه تروریستی این رژیم به دنبال انجام آن است با این حال با وجود بهره‌گیری از اطلاعات محرمانه پرونده هسته ای ایران از طریق آژانس بین المللی انرژی اتمی و برخی تحرکات کور، همچنان در اجرای طرح‌های تروریستی خود ناتوان است.

منبع: مهر