Gerdab.IR | گرداب

فرمانده قرارگاه کربلا اعلام کرد؛

آغاز مرحله اصلی رزمایش "والفجر" نیروی زمینی سپاه

تاریخ انتشار : ۰۱ اسفند ۱۳۹۰

در اين مرحله سطح تير توپ‌خانه‌ها، آتش تيربارها و ادوات مورد آزمايش قرار گرفت. همچنين عمليات ضد هلي‌برد با سرعت عمل انجام شد.

به گزارش گرداب، فرمانده قرارگاه کربلا از آغاز مرحله اصلی رزمایش"والفجر" نیروی زمینی سپاه خبر داد.
 
"سردار احمد دانش‌پژوه" فرمانده قرارگاه کربلای نیروی زمینی سپاه صبح امروز (دوشنبه) با اعلام این خبر افزود: «با الطاف خداوندی، تلاش، جدیت و دقت یگان‌های عمل‌کننده به‌ویژه بسیجیان عزیز، مراحل آماده سازی و مقدماتی رزمایش"والفجر" با دستیابی اهداف تعیین شده با موفقیت به پایان رسید و امروز رزمایش وارد مرحله اصلی و نهایی خود شده است.

سردار دانش‌پژوه با بیان اینکه مراحل طراحی و آماده‌سازی رزمایش طی 6 ماه گذشته در بخش‌هایی از کویر مرکزی و منطقه عمومی استان یزد صورت پذیرفته است، اظهار داشت: «پس از فراخوان بسیجیان سلحشور و نیروهای عمل کننده و سازمان‌دهی آنان در گردان‌های امام حسین‌علیه‌السلام و ستون‌کشی، مرحله مقدماتی رزمایش "والفجر" نیروی زمینی سپاه از دیروز آغاز شد.»

وی برگزاری این رزمایش را در چارچوب دکترین دفاعی نیروی زمینی سپاه، اقدامی پیش‌برنده خواند و در خصوص مرحله مقدماتی رزمایش گفت: «در این مرحله سطح تیر توپ‌خانه‌ها، آتش تیربارها و ادوات مورد آزمایش قرار گرفت، همچنین عملیات ضدهلی‌برد از سوی گردان امام حسین‌علیه‌السلام بافق با سرعت عمل انجام شد و این مرحله از رزمایش با عملیات تاخت شبانه بسیجیان مهریز به پایان رسید.»

فرمانده قرارگاه کربلا در خصوص نیروهای عمل‌کننده از رزمایش "والفجر" نیز اظهار کرد: «رزمندگان بسیجی سازماندهی شده در گردان‌های امام حسین یزد، میبد، بافق، طبس، ابرکوه، مهریز و شهرستان صدوق هم‌چنین گردان 181 و 182 پیاده و تعدادی از گردان‌های زرهی، ادوات، مهندسی و جنگ نوین نیروی زمینی سپاه در این رزمایش حضور دارند. »
 
منبع: سپاه نیوز